Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлигининг Автомобиль транспорти ходимларини малакасини ошириш ва қайта тайёрлаш институти педагог ходимларга танлов эълон қилади
05.08.2022 16660 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлигининг Автомобиль транспорти ходимларини малакасини ошириш ва қайта тайёрлаш институти педагог ходимларга танлов эълон қилади:
Йўловчилар ва юкларни автомобиль транспортида ташиш фаолияти билан шуғулланувчи юридик шахсларнинг ташиш хавфсизлигини таъминлаш бўйича масъул раҳбари, раҳбар ўринбосари, транспорт бўлими раҳбари ва (ёки) ҳаракат хавфсизлиги мутахассислари;
(Дарс машғулотлари йўналишлари: Автомобиль транспорти корхоналарини бошқариш, автомобиль транспортида ташишни ташкил этиш ва бошқариш, йўловчилар ва юкларни ташишда ҳаракат хавфсизлигини таъминлаш, автомобиль тузилиши ва уларнинг эксплуатацияси, транспорт логистикаси)
Автотранспортда ҳалқаро юк ташиш билан шуғулланувчи ҳайдовчилар;
(Дарс машғулотлари йўналишлари: Халқаро автомобиль ташувларини ташки этиш, йўл ҳаракати хавфсизлиги тўғрисидаги миллий қонунчилик, транспорт воситалари техник талабларини тартибга солувчи норматив – хуқуқий хужжатлар, автотранспорт хатарларини суғурталаш).
Хавфли юкларни ташиш билан шуғулланувчи ҳайдовчилар;
(Дарс машғулотлари йўналишлари: хавфли юкларни автомобиль транспортида ташиш қоидалари, хавфли юкларни ташувчи ҳайдовчиларга қўйиладиган талаблар,Хавфли юкларни халқаро йўлларда ташиш Европа Келишуви талаблари ва меъёрлари)
Малака ошириш курсларида шартнома асосида дарс ўтиш учун педагог кадрларга очиқ мустақил танлов эълон қилади:
Танловда иштирок этиши учун номзодлар маълумотномасини электрон шаклда institut@mintrans.uz электрон почтасига юборишлари зарур.
Ҳужжатлар 2022 йил 15 августгача (шу куни ҳам) қабул қилинади.
Педагог ходимларга қўйиладиган талаблар:
Маълумоти: Олий, камида бакалавр даражасига эга бўлишлари шарт.
Мутахассислик: Автомобиль ёки техник йўналишда олий касбий маълумотга эга бўлиш, илмий даража ёки илмий унвонга эга бўлиши устунлик беради.
Меҳнат стажи: Ушбу соҳада камида 2 йиллик меҳнат стажига эга бўлиши ҳамда соҳада камида 2 йиллик иш тажрибасига эга бўлиши лозим.
Давлат тилини билиши: Давлат тилини мукаммал билиши. Суҳбат жараёнида оғзаки ва ёзма нутқда фикрларини узвий ва мукаммал ифода эта олиши лозим.
Хорижий тилни билиш даражаси: Камида 1 та хорижий тилини билиши, устувор равишда рус тилини билиши муҳим ва инглиз ҳамда бошқа чет тилларини билиши устунлик беради. Бунда хорижий тилларни билиш даражасини белгиловчи миллий ёки халқаро тан олинган сертификатга эга бўлиши афзалликлар беради.
Компьютер саводхонлиги: Компьютер технологияларидан фойдаланиш бўйича минимал билим ва кўникмаларга эга бўлиши MS Office иловаларининг ofis тўплами ҳамда интернет тармоғидан фойдалана олиши. Word, Excel, PowerPoint, Assess каби иловалар ҳамда интернет тармоғида ишлаш бўйича амалий кўникмаларга эга бўлиши лозим.
Қўшимча талаблар.
Давлат талаблари асосида тингловчилар билан ўқув ишларини олиб бориш, доимий равишда малакасини оширганлиги.
1. Ўқув курслар контенти (тегишли мавзу маъруза матни, тақдимоти, видеодарси (15 дақиқалик) ва тест топшириқларини тайёрлаш кўникмаларига эга бўлиши.
2. Ўқитишда юксак касбий маҳоратга эга бўлиши.
Педагог ходимлар меҳнатига ҳақ тўлаш: олий таълим муассасаларининг профессор-ўқитувчилари учун белгиланган меҳнатга ҳақ тўлаш миқдорлари ва шартлари асосида амалга оширилади.

Институт повышения квалификации и переподготовки автотранспортных служащих Министерства транспорта Республики Узбекистан объявляет конкурс на преподавательский состав
05.08.2022 16657 Yangiliklar
Институт повышения квалификации и переподготовки работников автомобильного транспорта Министерства транспорта Республики Узбекистан объявляет конкурс для педагогических работников:
начальник, заместитель начальника, начальник транспортного отдела и (или) специалисты по безопасности движения юридических лиц, осуществляющих перевозки пассажиров и грузов автомобильным транспортом, ответственные за обеспечение безопасности перевозок;
(Направления занятий: Управление автотранспортными предприятиями, организация и управление перевозками автомобильным транспортом, обеспечение безопасности движения при перевозке пассажиров и грузов, устройство транспортных средств и их эксплуатация, транспортная логистика)
Водители, осуществляющие международные грузоперевозки на автотранспорте;
(Направления занятий: организация международных автомобильных перевозок, национальное законодательство о безопасности дорожного движения, нормативно-правовые документы, регламентирующие технические требования к транспортным средствам, страхование автотранспортных рисков).
Водители, занимающиеся перевозкой опасных грузов;
(Направления занятия: правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, требования к водителям, перевозящим опасные грузы, «Требования и нормы Европейского соглашения о перевозке опасных грузов автомобильным транспортом»)
Объявляет открытый независимый конкурс педагогических кадров для обучения на контрактной основе курсов повышения квалификации:
Для участия в конкурсе кандидаты должны отправить свои рекомендации в электронном виде на адрес institut@mintrans.uz.
Заявки принимаются до 15 августа 2022 года (также сегодня).
Требования к преподавательскому составу:
Образование: Высшее, обязательно степень бакалавра.
Квалификация: Высшее профессиональное образование, степень или ученое звание в автомобильной или технической области приветствуется.
Опыт работы: Должен иметь не менее 2 лет опыта работы в этой области и не менее 2 лет опыта работы в этой области.
Знание государственного языка: Совершенное знание государственного языка. Во время беседы он должен уметь органично и безупречно излагать свои мысли в устной и письменной речи.
Уровень знания иностранного языка: Знание не менее 1 иностранного языка, желательно русского, желательно знание английского и других иностранных языков. При этом предпочтительно иметь национальный или международно-признанный сертификат, определяющий уровень владения иностранными языками.
Компьютерная грамотность: Обладание минимальными знаниями и навыками использования компьютерных технологий, умение пользоваться офисным пакетом приложений MS Office и Интернетом. Должен иметь практические навыки работы в таких приложениях, как Word, Excel, PowerPoint, Assess и работы в Интернете.
Дополнительные требования.
Ведение воспитательной работы со студентами на основании государственных требований, постоянное повышение их квалификации.
Содержание обучающих курсов (соответствующий теме текст лекции, презентация, видеоурок (15 минут) и навыки подготовки тестовых заданий.
Обладание высокими профессиональными навыками в области преподавания.
Оплата труда профессорско-преподавательского состава: осуществляется на основе размеров и условий оплаты труда профессорско-преподавательского состава высших учебных заведений.