30.06.2022 16906 Yangiliklar
Ёшлар – ҳар бир юрт ва миллатнинг бойлиги, буюк салоҳияти ҳамда куч-қудрати манбаидир. Юртимизда аҳолининг 60 фоиздан зиёд қисмини 30 ёшгача бўлган ёшлар ташкил қилади. Шу боис ҳам мамлакатимизда ёшларга ғамхўрлик қилиш, улар келажакда комил инсон бўлиб вояга етиши ва юрт тараққиёти йўлида ўз имконияти ва салоҳиятини ишга солиши учун барча шароитлар яратиб берилмоқда.
Бугунги кунда юртимизда муҳтарам Президентимиз раҳбарлигида амалга оширилаётган ёшларга оид давлат сиёсати замонавий билим ва кўникмаларга эга, мамлакатнинг муносиб келажаги учун жавобгарликни ўз зиммасига ола биладиган баркамол, мақсадга интилувчан ва серғайрат ёшларни тарбиялашга йўналтирилгани билан аҳамиятлидир.
Транспорт соҳасининг барча жабҳаларида бугунги кунда амалга оширилаётган ислоҳотларни ёшларнинг мустақил фикри,  замонавий билим ва кўникмаларисиз тасаввур қилиб бўлмайди. Бугунги кунда транспорт соҳасида 35 мингга яқин ёшлар фаолият юритиб келмоқда.
Транспорт соҳаси ёш ходимлари Ватанимиз ва халқимизга сидқидилдан хизмат қилиш орзуси билан ўқиб, ўз устида ишлаб соҳани янги даражага кўтариш учун куч-ғайратини аямасдан ҳаракат қилишига ишонаман.
Умид қиламанки, Президентимизнинг ёшларга билдираётган юксак ишончини оқлаш учун имкониятлардан унумли фойдаланиб, янада кўпроқ ўқиб ва изланиб, замонавий билимларни ўзлаштириб, ишлаб чиқаришга жорий қилиш орқали соҳамизни янада такомиллаштиришда ўз ғояларингиз билан фаол қатнашасиз.
30 - июнь — "Ёшлар куни" билан Янги Ўзбекистоннинг эртаси бўлган барча ёшларни самимий муборакбод этаман!
Шу муқаддас заминни асраб-авайлаш, меҳнаткаш халқимизнинг орзу-умидларини рўёбга чиқариш, юртимизни дунёнинг тараққий этган давлатлар қаторига олиб чиқишдек ниҳоятда шарафли ишда ёшларга ишонишимизни,  уларга суянишимизни таъкидлаб,  мана шу масъулиятли вазифани виждонан, сидқидилдан адо этишда барча ёшларга куч-қувват, улкан зафарлар тилайман.

Поздравление молодежи с праздником “День молодежи "
Молодежь-это источник богатства, большого потенциала и силы каждого народа и страны. В нашей стране более 60 процентов населения составляют молодые люди в возрасте до 30 лет. В связи с этим в нашей стране создаются все условия для заботы о молодежи, для того, чтобы в будущем они выросли зрелыми людьми и использовали свои возможности и потенциал для развития страны.
Государственная молодежная политика, осуществляемая сегодня в нашей стране под руководством уважаемого Президента нашей страны, имеет большое значение для воспитания грамотной, целеустремленной и энергичной молодежи, обладающей современными знаниями и навыками, способной взять на себя ответственность за достойное будущее страны.
Реформы, проводимые сегодня во всех сферах транспортной сферы, немыслимы без независимого мнения молодежи, современных знаний и умений. На сегодняшний день в сфере транспорта работает около 35 тысяч молодых людей.
Я верю, что молодые работники транспортной отрасли будут учиться и работать над собой, не жалея сил и энергии, чтобы вывести отрасль на новый уровень, с мечтой искренне служить нашей Родине и нашему народу.
Надеюсь, что вы эффективно используете возможности для оправдания высокого доверия, выражаемого президентом нашей страны молодежи, будете еще больше читать и искать, активно участвовать со своими идеями в дальнейшем совершенствовании нашей сферы путем освоения и внедрения в производство современных знаний.
Искренне поздравляю всех молодых людей Узбекистана с 30 июня - Днем молодежи!
Подчеркнув, что мы верим, опираемся на молодежь в такой благородной работе, как сохранение этой священной земли, осуществление мечты и надежды нашего трудолюбивого народа, выведение нашей страны в число развитых стран мира, желаю всем молодым людям сил, больших побед в добросовестном выполнении этой ответственной задачи.