Андижонда 3 та ОТМни боғловчи йўналишда автобуслар қатнови тикланди
Андижон вилояти транспорти бошқармаси маълумотларига кўра 21 июнь санасидан 14 - сон “Гулшан – Марказий шаҳар шифохонаси” йўналишида автобуслар ҳаракати қайта йўлга қўйилди.
Мазкур йўналишда ҳаракатланувчи автобуслар шаҳардаги 3 та олий таълим муассасаси Андижон давлат университети, Андижон давлат тиббиёт институти, Андижон машинасозлик институтини боғловчи Бобур шоҳ кўчаси орқали қатновларни амалга оширади.
Ҳозирда ушбу йўналишда 20 та ISUZU русумли автобуслар йўловчиларга хизмат кўрсатмоқда. Автобусларнинг ўртача ҳаракатланиш оралиқ вақти 10 дақиқа бўлиб, йўлкира нархи 1000 сўмни ташкил этади.

В Андижане восстановлено автобусное сообщение по маршруту, связывающему 3 вуза
По информации управления транспорта Андижанской области, с 21 июня возобновлено движение автобусов по маршруту № 14 “Гульшан - Центральная городская больница”.
Автобусы, следующие в данном направлении, будут курсировать по проспекту Бабура, соединяющему 3 высших учебных заведения города-Андижанский государственный университет, Андижанский государственный медицинский институт, Андижанский машиностроительный институт.
В настоящее время в этом направлении пассажиров обслуживают 20 автобусов ISUZU. Среднее интервальное время движения автобусов составляет 10 минут, стоимость проезда-1000 сумов.