Автомобиль транспортида халқаро юк ташувлари билан шуғулланувчи йилнинг энг илғор автокорхонаси аниқланди
28.12.2020 13019 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг ўринбосари С.У.Умурзаков томонидан жорий йилнинг 10 июнь куни ўтказилган видеоселектор йиғилишида берилган топшириқнинг ижросини таъминлаш мақсадида Транспорт вазирлиги томонидан автомобиль транспортида халқаро юк ташувларини амалга оширувчи йилнинг энг илғор автокорхонасини аниқлаш бўйича танлов ўтказилди.
Мазкур танлов доирасида халқаро юк ташувлари билан шуғулланувчи автотранспорт корхоналарининг фаолияти қуйидаги 6 та кўрсаткич асосида баҳоланди.
✔️ Автотранспорт парки
✔️ Автотранспорт паркининг янгиланганлик даражаси
✔️ Ташувлар географияси
✔️ Йил давомида амалга оширган ташувлар сони
✔️ Автотранспортдан фойдаланиш даражаси
✔️ Корхона веб-сайтининг мавжудлиги
Шунингдек, телеграм ижтимоий тармоғидаги “Юк ташувчилар билан мулоқот” гуруҳида сўровнома ўтказилди. Баҳолаш ва сўровнома якунларига кўра транспорт паркида 50 тагача автотранспорт воситаси мавжуд бўлган корхоналар ўртасида “Arrow green logistics” МЧЖ ҳамда транспорт паркида 50 тадан ортиқ автотранспорти бўлган корхоналар ўртасида эса “Хожиакбар” МЧЖ автомобиль транспортида халқаро юк ташувлари бўйича 2020 йилнинг энг илғор автокорхонаси сифатида эътироф этилди.

Определено самое передовое автомобильное предприятие года по международным автомобильным перевозкам
В целях обеспечения выполнения поручений заместителя Премьер-министра Республики Узбекистан С.У.Умурзакова на видеоконференции 10 июня текущего года, Министерством транспорта был проведен конкурс на определение лучшей автомобильной компании года, осуществляющей международные автомобильные перевозки.
Деятельность автотранспортных предприятий, осуществляющих международные перевозки, оценивалась по следующим 6 показателям.
✔️ Автотранспортный парк
✔️ Степень обновленности автотранспортного парка
✔️ География перевозок
✔️ Количество перевозок, выполненных в течение года
✔️ Степень пользования автотранспортом
✔️ Наличие веб-сайта предприятия
Также был проведен опрос в группе «Диалог с грузоперевозчиками» социальной сети Telegram. По результатам оценки и исследования ООО “Arrow green logistics” признано самым передовым предприятием в сфере международных автомобильных перевозок 2020 года среди предприятий с численностью до 50 единиц автотранспорта в парке, а ООО «Ходжиакбар» - среди предприятий с более чем 50 автомобилями в парке.