Автотранспортда халқаро юк ташувлари соҳасида янги тартиб белгиланди
Инқирозга қарши курашиш республика комиссияси йиғилишининг 2020 йил 20 апрелдаги 21-сон баёнига мувофиқ жорий йилнинг 22 апрелидан Эрон Ислом Республикаси, Италия, Афғонистон Ислом Республикаси ва Ўзбекистон Республикаси ўртасида автотранспортда юк ташувларига ўрнатилган чекловлар, транспорт воситаси ва ҳайдовчиларининг санитария талабларига риоя этишини қатъий назорат қилган ҳолда бекор қилинади.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикасига юк олиб келиш, олиб кетиш ва транзит ўтиш мақсадида кирувчи чет эл ташувчиларига республика ҳудудида бўлиш муддати кўпи билан 10 кун этиб белгиланди.

Установлен новый порядок в области международных автомобильных грузоперевозок
В соответствии с Протоколом заседания (№ 21 от 20 апреля 2020 года) Республиканской антикризисной комиссии с 22 апреля т.г. отменены ограничения на грузоперевозки между Республикой Узбекистан и Исламской Республикой Иран, Италией, Исламской Республикой Афганистан при строгом соблюдении санитарных требований для транспортных средств и водителей.
Кроме того, срок пребывания на территории Республики для иностранных перевозчиков, въезжающих в Республику Узбекистан с целью ввоза, вывоза и транзита, устанавливается на не более 10 дней.