Бангладеш элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири ўринбосари Жасурбек Чориев Бангладеш Халқ Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси жаноб Алам Муҳаммад Жаҳонгир билан учрашди.
Учрашувда давлатларимиз ўртасида фуқаро авиацияси соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш, келгусида чартер-рейсларни амалга ошириш имкониятларини ўрганиб чиқиш ҳамда сайёҳларни зиёрат туризми доирасида ташрифларини тизимли йўлга қўйиш истиқболлари муҳокама этилди.
Элчи жаноблари фуқаро авиацияси соҳасидаги алоқаларнинг мустаҳкамланиши мамлакатларимиз ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорлик жабҳаларининг янада кенгайишига хизмат қилишини таъкидлади.
Учрашув сўнггида, икки томон вакиллари давлатларимиз ўртасида фуқаро авиацияси соҳасидаги алоқаларини ривожлантириш бўйича тизимли ишларни режалаштириш ҳамда уларни амалиётга татбиқ этилиши учун кўмаклашишга келишиб олди.

Состоялась встреча с послом Бангладеш
Заместитель министра транспорта Республики Узбекистан Жасурбек Чориев встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Народной Республики Бангладеш в Узбекистане господином Аламом Мухаммадом Джахангиром.
В ходе встречи были обсуждены перспективы развития сотрудничества между нашими странами в сфере гражданской авиации, изучение возможностей осуществления чартерных рейсов и системная организация визитов туристов в рамках паломнического туризма.
Господин посол отметил, что укрепление связей в сфере гражданской авиации будет способствовать дальнейшему расширению взаимовыгодного сотрудничества между нашими странами.
По итогам встречи представители обеих сторон договорились о проведении системной работы по развитию связей между нашими государствами в области гражданской авиации для их планирования и практической реализации.