«Boeing» компанияси билан ҳамкорлик масаллари муҳокама этилди
Бугун транспорт вазирлигида Ўзбекистон Республикаси транспорт вазири Элёр Ғаниев «Boeing» компанияси вице-президенти  Грегори Лекстон билан учрашди.
Учрашувда икки томонлама ҳамкорлик алоқаларини кенгайтириш масалалари муҳокама этилди. Грегори Лекстон жаноблари Ўзбекистон минтақадаги мамлакатлар орасида авиапаркида Boeing 787 Dreamliner самолётлари энг кўп давлат эканлигини алоҳида қайд этиб ўтди.
Ўзбекистон Республикаси транспорт вазири Элёр Ғаниев «Boeing» компанияси билан ўзаро ишончли ва самарали ҳамкорлик алоқаларини янада кенгайтириш, бу йўналишда биргаликда ишлаш ҳар икки томон учун ҳам манфаатли бўлишини таъкидлади.

Обсуждены вопросы сотрудничества с компанией Boeing
Сегодня министр транспорта Республики Узбекистан Эльер Ганиев встретился с вице-президентом компании Boeing Грегори Лакстоном. В ходе встречи стороны обсудили вопросы расширения двустороннего сотрудничества.
Г-н Грегори Лекстон особо подчеркнул, что Узбекистан стоит на первом месте в регионе по количеству самолетов Boeing 787 Dreamliner в своем воздушном парке.
Министр транспорта Республики Узбекистан Эльер Ганиев отметил, что дальнейшее расширение взаимовыгодного и плодотворного сотрудничества с Boeing и совместная работа в этом направлении будут представлять взаимный интерес.