Шифохона учун контейнерлар: Гуманитар ёрдамни етказиб бериш давом этмоқда
Бугун яна бир гуманитар юк ортилган поезд Ўзбекистондан Қирғизистонга юборилди. 200 ўринга мўлжалланган ихтисослаштирилган шифохона контейнерлари қўшни давлат "Қизил-Қия" темир йўл станциясига етиб келди.
Улар юқумли касалликлар шифохонаси қурилишига йўналтирилган. Яқин келажакда қардош давлатга яна бир хил модулли иншоотларни юбориш режалаштирилган.
Эслатиб ўтамиз, ушбу акция Ўзбекистон Республикаси Президенти ташаббуси билан биродар Қирғиз халқини қўллаб-қувватлаш тадбири доирасида ташкил этилди.

Больничные контейнеры: Продолжается доставка гуманитарной помощи
Сегодня из Узбекистана в Кыргызстан доставлена очередная партия гуманитарного груза. На железнодорожную станцию соседнего государства «Кизил-Кия» прибыли специализированные больничные контейнеры рассчитанные на 200 койко-мест.
Они ориентированы для строительства инфекционной больницы. В ближайшее время братскому государству планируется отправить ещё одну партию таких же модульных конструкций.
Напомним, данная акция организована в рамках поддержки братского кыргызского народа по инициативе Президента Республики Узбекистан.