Чартер рейслар орқали Ўзбекистон фуқароларини хориждан олиб келиш давом этмоқда
Ўзбекистон Республикаси Президентининг кўрсатмасига мувофиқ хориждаги Ўзбекистон фуқароларини Ватанга олиб келиш учун тасдиқланган чартер рейслар жадвалига кўра 28 май куни Uzbekistan airways авиакомпанияси Тошкент – Ростов-Дон – Тошкент ҳамда Тошкент – Истанбул – Тошкент йўналишида парвозни амалга оширди. Мазкур чартер рейслари орқали жами 464 нафар ҳамюртларимиз Ўзбекистонга олиб келинди.
Шу бугунги кунга қадар ушбу ҳафтада Екатеринбург, Москва, Санкт-Петербург, Ростов-Дон ва Истанбул шаҳарларига жами 5 та чартер рейси амалга оширилиб, 1294 нафар Ўзбекистон фуқароси ортга қайтарилди.
Хориждан қайтган барча фуқаролар белгиланган тартибда 14 кундан кам бўлмаган муддатга карантин марказларига жойлаштирилмоқда.

Продолжается выполнение чартерных рейсов по возвращению узбекских граждан из-за рубежа
В соответствии с графиком чартерных рейсов, утвержденным Президентом Республики Узбекистан по возвращению узбекских граждан из-за рубежа, 28 мая авиакомпания «Uzbekistan airways» выполнила рейсы Ташкент – Ростов-на – Дону и Ташкент – Стамбул – Ташкент. Всего этими чартерными рейсами в Узбекистан было доставлено 464 наших соотечественника.
На этой неделе в общей сложности было выполнено 5 чартерных рейсов в Екатеринбург, Москву, Санкт-Петербург, Ростов – на-Дону и Стамбул, и 1294 гражданина Узбекистана были возвращены на родину.
В соответствии с установленным порядком, все граждане, вернувшиеся в Республику Узбекистан, помещаются в карантинный центр на срок не менее 14 дней, в соблюдении правил санитарии и карантина.
Сегодня, 29 мая, будут выполняться чартерные рейсы по маршрутам Ташкент – Санкт-Петербург – Ташкент и Ташкент –  Москва –  Ташкент.