Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев Ислом Каримов ҳайкали пойига гулчамбар қўйди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 30 январь куни Ислом Каримов ҳайкали пойига гулчамбар қўйди.
Мамлакатимизнинг Биринчи Президенти Ислом Каримов мустақил Ўзбекистонга асос солган, халқимиз меҳрини қозонган, халқаро миқёсда тан олинган давлат ва сиёсат арбоби эди.
Президент Шавкат Мирзиёевнинг эътибори ва тегишли қарори билан унинг хотираси абадийлаштирилди, ҳурмати жойига қўйилди. Биринчи Президентимиз таваллуд топган 30 январь кунини нишонлаш эзгу анъанага айланди.
“Бу санани муносиб ўтказиш бизнинг ўз тарихимизга, мустақиллигимизга бўлган ҳурматимизни, халқ, миллат сифатидаги маданиятимиз ва савиямизни намоён этади” деган эди давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев.
Қуръони каримдан тиловат қилинди. Ислом Каримовнинг серқирра фаолияти, олижаноб инсоний фазилатлари ёдга олинди.
Гул қўйиш маросимида Президент Администрацияси, парламент палаталари ва ҳукумат аъзолари, илм-фан ва маданият намояндалари, зиёлилар, шаҳар жамоатчилиги иштирок этди.

Глава государства Шавкат Мирзиёев 30 января возложил цветы к подножию памятника Исламу Каримову.
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 30 января возложил цветы к подножию памятника Исламу Каримову.
Первый Президент нашей страны, основатель независимого Узбекистана Ислам Каримов был всенародно любимым и международно признанным государственным и политическим деятелем.
Благодаря вниманию Президента Шавката Мирзиёева, соответствующим постановлением была увековечена память и отдаются должные почести Первому Президенту. Стало доброй традицией отмечать его день рождения – 30 января.
Как отмечал глава государства Шавкат Мирзиёев, празднование этой исторической даты на высоком уровне является проявлением уважения к нашей истории и независимости, демонстрацией культуры народа и нации.
Прочитаны суры из священного Корана. Говорилось о многогранной деятельности, благородных качествах Ислама Каримова.
В церемонии возложения цветов приняли участие представители Администрации Президента, члены парламента и правительства, деятели науки и культуры, творческая интеллигенция, общественность города.