“Erasmus+” дастури доирасида ташкил этилган ўқув семинарида вазирлик вакиллари иштирок этмоқда
Европа иттифоқининг Erasmus+ дастури SPHERE (Sustainable transportation within the framework of green deal – Яшил тамойил асосида барқарор транспорт) грант лойиҳаси доирасида Италиянинг Турин шаҳрида навбатдаги ўқув семинари ташкил этилди.
3–7 февраль кунлари Италиянинг Турин политехника университетида бўлиб ўтаётган мазкур семинарда Тошкент давлат транспорт университети мутахассислари ҳамда Транспорт вазирлиги вакиллари иштирок этишмоқда.
Лойиҳадан асосий мақсад транспорт соҳасини ижтимоий, иқтисодий ва экологик ривожлантириш, ҳаракат хавфсизлигини таъминлаш юзасидан автомобиль транспорти ҳайдовчиларини малакасини ошириб бориш, қайта тайёрлаш ишларини ташкил қилишда олий таълим йўналишида барқарор транспорт бўйича малакали мутахассисларни тайёрлашдан иборат.
Семинар давомида Турин политехника университетида ҳайдовчиларни малакасини ошириш ва қайта тайёрлашнинг янги услублари бўйича ташкил этилган замонавий лабораториялар фаолияти билан яқиндан танишилди.

В учебном семинаре, организованном в рамках программы "Erasmus+," принимают участие представители министерства
05.02.2025 4427 Yangiliklar
В рамках грантового проекта SPHERE (Sustainable transportation within the framework of green deal - Устойчивый транспорт в рамках зеленого курса) программы Европейского союза Erasmus+ в итальянском городе Турин был организован очередной учебный семинар.
В семинаре, который проходит с 3 по 7 февраля в Туринском политехническом университете (Италия), принимают участие специалисты Ташкентского государственного транспортного университета и представители Министерства транспорта.
Основной целью проекта является социальное, экономическое и экологическое развитие транспортной сферы, повышение квалификации водителей автомобильного транспорта по обеспечению безопасности движения, подготовка квалифицированных специалистов по устойчивому транспорту в сфере высшего образования при организации переподготовки.
В ходе семинара были ознакомлены с деятельностью современных лабораторий, созданных в Туринском политехническом университете по новым методам повышения квалификации и переподготовки водителей.