Эрон билан транспорт соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш масалалари муҳокама этилди
Жорий йилнинг 19 сентябрь куни Транспорт вазири Илҳом Махкамов Эроннинг Савдо-саноат, кончилик ва қишлоқ хўжалиги палатаси раиси Самад Ҳасанзода бошчилигидаги делегация вакиллари билан учрашди.
Икки давлат элчилари ҳамроҳлигида ўтказилган учрашувда томонлар транспорт ва логистика соҳасида ҳамкорлик алоқаларининг бугунги ҳолати ва уни ривожлантириш истиқболларини муҳокама этишди.
Хусусан, автомобиль транспортида халқаро юк ташувлар жараёнида миллий ташувчиларга қулай шароитларни яратиш, ташувларда ундириладиган йиғим ва тўловларни паритет асосида белгилаш, халқаро транспорт коридорларини ривожлантириш масалалари кўриб чиқилди.

Обсуждены вопросы развития сотрудничества с Ираном в транспортной сфере
19 сентября текущего года министр транспорта Ильхом Махкамов встретился с представителями делегации во главе с председателем Торгово-промышленной, горной и сельскохозяйственной палаты Ирана Самадом Хасанзода.
В ходе встречи, прошедшей в сопровождении послов двух стран, стороны обсудили текущее состояние и перспективы развития сотрудничества в сфере транспорта и логистики.
В частности, были рассмотрены вопросы создания благоприятных условий для национальных перевозчиков в процессе международных грузоперевозок автомобильным транспортом, установления сборов и платежей, взимаемых при перевозках, на паритетной основе, развития международных транспортных коридоров.