ЕТТБнинг Марказий Осиё бўйича бошқарувчи директори билан учрашув бўлиб ўтди
Бугун, 25 май куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири ўринбосари Абдусамат Мўминов Европа тикланиш ва тараққиёт банкининг Марказий Осиё бўйича бошқарувчи директори Жужанна Харгитай билан учрашди.
Учрашувда Ж.Харгитай хоним мамлакатимиз транспорт ва логистика тизимини ривожлантириш, соҳа ташкилотларида трансформация жараёнларини жадаллаштириш, транспорт инфратузилма лойиҳаларини ДХШ асосида амалга оширишни кенгайтириш бўйича кўрилаётган чора-тадбирларни юқори баҳолади.
Ўз навбатида Транспорт вазири ўринбосари А.Мўминов Европа тикланиш ва тараққиёт банки молиявий кўмаги билан мамтлакатимиз транспорт тизимини ривожлатириш бўйича инвестиция лойиҳаларинниг мувафаққиятли амалга ошириб келаётганлигини алоҳида қайд этиб ўтди.
Ж.Харгитай хоним ЕТТБ мамлакатимиз транспорт соҳасидаги ислоҳотларга молиявий ҳамда маслаҳат ёрдамини давом эттириш ниятини тасдиқлади. Музокаралар якунида томонлар муҳокама қилинган ҳамкорлик йўналишлари доирасида келгусида амалга ошириладиган вазифаларни белгилаб олдилар.

Состоялась встреча с управляющим директором ЕБРР по Центральной Азии
Сегодня, 25 мая, заместитель министра транспорта Республики Узбекистан Абдусамат Муминов встретился с управляющим директором Европейского банка реконструкции и развития по Центральной Азии Жужанной Харгитай.
На Встрече Ж.Харгитай высоко оценила принимаемые меры по развитию транспортной и логистической системы страны, ускорению процессов трансформации в организациях отрасли, расширению реализации проектов транспортной инфраструктуры на основе ГЧП.
В свою очередь, заместитель министра транспорта А.Муминов особо отметил, что при финансовой поддержке Европейского банка реконструкции и развития наша страна успешно реализует инвестиционные проекты по развитию транспортной системы.
Ж.Харгитай подтвердила намерение ЕБРР продолжать оказывать финансовую и консультативную помощь реформам в транспортной сфере нашей страны. По итогам переговоров стороны определили задачи, которые будут реализованы в дальнейшем в рамках обсуждаемых направлений сотрудничества.