Фарғонада карантинда бўлган 71 нафар ватандошимиз уйига кузатилди
Бугун, 22 апрель куни Фарғона вилояти Олтиариқ тумани фахрийлар сонаторийсида 14 кунлик карантин муддатидан сўнг 71 нафар юртдошларимизда ўта хавфли юқумли касаллик аломатлари аниқланмаганлиги сабабли уларга уйларига қайтишларига рухсат берилди.
Юртдошларимиз Фарғона вилояти транспорт бошқармаси томонидан ташкил этилган, махсус дезинфекцияланган автобусларда вилоят ИИБ ЙҲХБ инспекторлари назоратида темир йўл станциясига олиб келинди.
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги томонидан махсус ташкиллаштирилган поездда юртдошларимиз ўз манзиллари томон йўлга чиқишди.

В Фергане 71 граждан вернулись домой после завершения карантинного срока
Сегодня, 22 апреля, после завершения 14-дневного карантинного срока из санатории ветеранов Олтиарикского района Ферганской области 71 соотечественник вернулись домой в связи с отсутствием признаков короновирусного инфекционного заболевания.
Наши соотечественники были доставлены на железнодорожную станцию на специально продезинфицированных автобусах, организованных Ферганским областным транспортным управлением под надзором инспекторов областного УБДД.
В специально организованном поезде, организованном Министерством транспорта Республики Узбекистан, наши соотечественники отправились домой.