Фарғонада «Туркий давлатларнинг темир йўл алоқаси: Фарғона водийси – Анадолу» номли халқаро форум ўз ишини бошлади
27.04.2023 6888 Yangiliklar
2023 йил 27 апрель куни Фарғона шаҳрида «Туркий давлатларнинг темир йўл алоқаси: Фарғона водийси – Анадолу» номли халқаро форуми ўз ишини бошлади.
Форумнинг асосий мақсади - темир йўл маъмуриятлари, ўз юк терминалларига эга йирик логистика марказлари, шунингдек, етакчи экспортчилар ва ишлаб чиқарувчиларни Қирғизистон ва Ўзбекистоннинг бир қатор вилоятларини қамраб олувчи Фарғона водийси ва Анадолу ўртасидаги темир йўл транспорти алоқалари муаммолари ва имкониятларини муҳокама қилиш ҳамда мультимодал ташувлар ҳажмини кўпайтиришдан иборат.

В Фергане стартовал международный форум "Железнодорожное сообщение тюркских государств: Ферганская долина – Анадолу"
27.04.2023 6892 Yangiliklar
27 апреля 2023 года в городе Фергана стартовал международный форум "Железнодорожное сообщение тюркских государств: Ферганская долина – Анадолу".
Целью форума является объединение железнодорожных администраций, крупных логистических центров с собственными грузовыми терминалами, а также ведущих экспортеров и производителей для обсуждения и обмена мнениями о проблемах и возможностях железнодорожного транспортного сообщения между Ферганской долиной, которая охватывает несколько регионов Кыргызстана и Узбекистана, и Анадолу, с акцентом на привлечение больше объемов для мультимодальных перевозок.