Фарғонадан Сўх аэропортига илк синов парвози амалга оширилди
Давлатимиз раҳбарининг 2020 йил 8 августда қабул қилинган “2020-2021 йилларда Фарғона вилоятининг Сўх туманини комплекс ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори ижроси доирасида “Навобод” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида янги аэродром қурилиши якунланмоқда.
Бугун Фарғона халқаро аэропортидан Сўх туманининг “Навобод” маҳалла фуқаролар йиғини ҳудудида барпо этилган янги аэропортга илк синов парвози амалга оширилди.
Синов парвози Humo Air авиакомпаниясининг Ан-2П йўловчи ташиш самолётида бажарилди. Маҳаллий вақт билан соат 12:30 да Фарғонадан ҳавога кўтарилган лайнер, соат 13:10 да Сўх аэропортига келиб қўнди.

Состоялся первый испытательный полет из Ферганы в аэропорт Сох
В рамках исполнения постановления главы нашего государства «О мерах по комплексному социально-экономическому развитию Сохского района Ферганской области в 2020-2021 годах», принятого 8 августа 2020 года, который послужил завершению строительства нового аэродрома на территории махаллинского схода граждан «Навобод» .
Сегодня состоялся первый испытательный полет из международного аэропорта Ферганы в новый аэропорт, построенный на территории махаллинского схода граждан «Навобод» Сохского района.
Испытательный полет выполнен на пассажирском самолете Ан-2П авиакомпании Humo Air. Лайнер, поднявшийся в воздух из Ферганы в 12:30 по местному времени, приземлился в аэропорту Сох в 13:10.