“Фойдаланишга топшириладиган ҳаракатдаги темир йўл таркиби хавфсизлиги тўғрисидаги техник регламент”га ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида қарор лойиҳаси
05.02.2025 4647 Yangiliklar
Транспорт вазирлиги томонидан Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 28 сентябрдаги 537-сон қарори билан тасдиқланган “Фойдаланишга топшириладиган ҳаракатдаги темир йўл таркиби хавфсизлиги тўғрисидаги техник регламент”га ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида қарор лойиҳаси ишлаб чиқилди.
Техник регламентга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида лойиҳа мақсади:
- Фойдаланишга топшириладиган ҳаракатдаги темир йўл таркиби хавфсизлигига қўйилган ягона талабларга қатъий риоя этилишини таъминлаш;
- мувофиқликни баҳолаш, сертификатлаштиришни янада такомиллаштириш;
- миллий қонунчилик талабларининг ўзаро уйғунлашувини таъминлаш ҳамда улар ўртасидаги ўзаро қарама қаршиликларни бартараф этиш.
Қарор лойиҳаси билан қуйидаги ҳавола орқали танишиб чиқишингиз ҳамда ўз таклиф ва мулоҳазаларингизни info@mintrans.uz электрон манзилига юборишингиз мумкин.

Разработан проект постановления о внесении изменений и дополнений в "Технический регламент о безопасности подвижного железнодорожного состава, вводимого в эксплуатацию"
05.02.2025 4645 Yangiliklar
Министерством транспорта разработан проект постановления о внесении изменений и дополнений в "Технический регламент о безопасности подвижного железнодорожного состава, вводимого в эксплуатацию" утвержденный постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 28 сентября 2022 года №537.
Цель проекта о внесении изменений и дополнений в технический регламент:
- Обеспечение строгого соблюдения единых требований к безопасности действующего железнодорожного подвижного состава, вводимого в эксплуатацию;
- дальнейшее совершенствование оценки соответствия и сертификации;
- обеспечение взаимной гармонизации требований национального законодательства и устранение противоречий между ними.
С проектом постановления можно ознакомиться по следующей ссылке, а также направить свои предложения и замечания на электронный адрес info@mintrans.uz