Франциялик ишбилармонлар билан учрашув бўлиб ўтди
Учрашувда Транспорт вазири ўринбосари А.Мўминов мамлакатимиз транспорт соҳасида амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотлар, ушбу жараёнда Франция компаниялари билан ҳамкорликдаги лойиҳаларга тўхталиб ўтди.
Томонлар фуқаро авиацияси, шаҳар жамоат транспорти тизимини ривожлантириш, олий таълим (фуқаро авиацияси соҳасида кадрлар тайёрлаш) йўналишида ўзаро манфаатли ҳамкорлик алоқаларини ривожлантириш масалалари юзасидан фикр алмашди.
Учрашувда муҳокама этилган йўналишлар бўйича франциялик ишбилармонлар билан келгусидаги ҳамкорликни янада ривожлантириш юзасидан биргаликдаги саъй-ҳаракатларни фаоллаштиришга келишиб олинди.

Состоялась встреча с французскими бизнесменами
На встрече заместитель министра транспорта А.Муминов остановился на широкомасштабных реформах, осуществляемых в транспортной сфере нашей страны, проектах, реализуемых совместно с французскими компаниями в этом процессе.
Стороны обменялись мнениями по вопросам развития гражданской авиации, системы городского общественного транспорта, развития взаимовыгодного сотрудничества в сфере высшего образования (подготовка кадров в сфере гражданской авиации).
По обсужденным на встрече направлениям достигнута договоренность активизировать совместные усилия по дальнейшему развитию сотрудничества с французскими бизнесменами.