Франция миллий фуқаро авиацияси билим юрти мутахассислари иштирокида ўқув курслари ташкил этилди
Франция Фуқаро авиацияси Бош Бошқармаси ҳамкорлигида Миллий фуқаро авиацияси билим юрти (ENAC) томонидан “Ўзавиация” агентлигида ўқув курслари ўтказилмоқда.
Жорий йилнинг 20 – 24 февраль кунлари давомида ташкил этилаётган ушбу ўқув курсларида “Ўзавиация” агентлигининг 12 нафар инспекторлари иштирок этишмоқда.
Ўқув курси Миллий фуқаро авиацияси билим юрти катта ўқитувчиси Пьер Розелини томонидан “Инспектор текширувларини ўтказиш” (“Audit SMS techniques”) йўналиши бўйича олиб борилмоқда.
Мазкур ўқув курси Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил ноябрь ойида Францияга амалга оширган олий даражадаги ташрифи доирасида имзоланган “Фуқаро авиацияси соҳасида техник ҳамкорлик тўғрисидаги Келишув”га асосан ташкил этилди.

Организованы учебные курсы с участием специалистов Национальной школы гражданской авиации Франции
Национальной школой гражданской авиации (ENAC) совместно с Главным управлением гражданской авиации Франции проводятся учебные курсы в Агентстве “Узавиация”.
На данных учебных курсах, проведение которых предусмотрено с 20 по 24 февраля текущего года принимают участие 12 инспекторов Агентства “Узавиация”.
Учебный курс ведет старший преподаватель Национальной школы гражданской авиации Пьер Розелини по направлению “Проведение инспекторских проверок” (“Audit SMS Techniques”).
Данный учебный курс организован в соответствии с “Соглашением о техническом сотрудничестве в области гражданской авиации”, подписанным в рамках визита на высшем уровне Президента Республики Узбекистан во Францию в ноябре 2022 года.