Фуқароларимизни Ватанга қайтариш мақсадида Ростов вилоятига навбатдаги поезд жўнаб кетди
Республика махсус комиссиясининг қарорига мувофиқ Россия Федерациясининг Ростов вилоятидан юртдошларимизни олиб келиш мақсадида темир йўл рейси ташкил этилмоқда.
Россия ва Қозогистон томони билан келишувга биноан,  Ўзбекистон фуқароларини йўловчи поездлари орқали олиб келиш мақсадида Тошкент – Ростов-Дон – Тошкент йўналиши бўйича навбатдаги махсус темир йўл рейси ташкил этилмоқда.
Ушбу йўналиш бўйича темир йўл қатновини амалга оширувчи поезд 19 август куни Тошкентдан жўнаб кетди. Гниловская – Тошкент йўналишида ушбу поезд орқали 918 нафар ҳамюртимиз 26 август куни  Ўзбекистонга олиб келинади.
Мазкур йўловчи поезди йўл давомида фақат техник кўрик учун тўхтатилади, яъни станция-вокзалларда йўловчиларнинг платформага тушишига рухсат этилмайди.
Поезд Ўзбекистон Миллий гвардияси, Ички ишлар вазирлиги ва Соғлиқни сақлаш вазирлиги ходимлари кузатуви остида олиб келинади.
Ушбу рейсда олиб келинган йўловчилар Наманган вилоятининг карантин зоналарига юборилади. Айнан шу жиҳатни инобатга олган ҳолда йўловчиларнинг қариндош ва яқинлари уларни кутиб олиш мақсадида вокзалга ташриф буюрмасликларини сўраб қоламиз.
Эслатиб ўтамиз, кўрилаётган карантин чоралари сабабли, МДҲнинг қатор давлатларида мамлакатга кириш-чиқишга чекловлар Ўзбекистонда ҳам жорий этилган ва улар Ўзбекистон Республикаси махсус комиссиясининг тегишли қарори билан бекор қилинмагунича амалдаги кучга эга.

Очередной поезд отправился в Ростовскую область в целях возвращения наших граждан на родину
В соответствии с решением Республиканской специальной комиссии продолжается организация железнодорожного рейса для перевозки наших соотечественников из Ростовской области Российской Федерации.
Согласно договоренности с Россией и Казахстаном, был организован следующий специальный железнодорожный рейс Ташкент-Ростов-на-Дону-Ташкент в целях возвращения граждан Узбекистана пассажирскими поездами.
Поезд отправился из Ташкента 19 августа. По маршруту Гниловская-Ташкент 26 августа этим поездом в Узбекистан доставят 918 наших граждан.
Данный пассажирский поезд будет останавливаться на маршруте только для технического осмотра, то есть пассажиры не смогут попасть на платформу на станциях. Поезд будут сопровождать сотрудники Национальной гвардии Узбекистана, Министерства внутренних дел и Министерства здравоохранения.
ВНИМАНИЕ! Пассажиры, привезенные данным рейсом, будут отправлены в карантинные зоны Наманганской области. Учитывая вышеуказанное, просим родственников и друзей пассажиров не приходить на вокзал для встречи.
Напоминаем, что в связи с карантинными мерами были введены ограничения на въезд и выезд в ряде стран СНГ, так и в Узбекистане и данные ограничения будут действовать до тех пор, пока они не будут отменены решением Республиканской специальной комиссии.