Ҳар бир кўтарилган муаммоларга амалий ечим топишга алоҳида эътибор қаратилмоқда
Транспорт вазири ўринбосари Раҳмонбек Усмонов бошчилигидаги ишчи гуруҳи Бухоро вилоятининг чекка ҳудудларидаги жамоат транспорти билан боғлиқ муаммоларни жойига чиққан ҳолда ўрганиш, аҳолига ушбу соҳада кўрсатилаётган хизматларнинг ҳолати билан яқиндан танишиш мақсадида Шофиркон ва Ғиждивон туманларида бўлди.
Мазкур туманлардаги “Боғимусо”, “Шароф Рашидов”, “Барака” ва “Оқработ” МФЙ раислари ҳамда маҳалла фаоллалри билан бўлган учрашувларда аҳолини кўпдан бери қийнаб келаётган масала жамоат транспорти қатновини йўлга қўйиш, янги автобус йўналишларини ташкил этиш билан боғлиқ ҳолатлар ўрганиб чиқилмоқда.
Учрашувда маҳалла вакиллари томонидан билдирилган таклифлардан келиб чиқиб, ҳудудларни жамоат транспорти қамрови билан тўлиқ таъминлаш масаласи атрофлича ўрганилмоқда.

Особое внимание уделяется поиску решений каждого из поднятых вопросов
Рабочая группа во главе с заместителем министра Рахмонбеком Усмановым побывала в Шофирканском и Гиждиванском районах Бухарской области с целью изучения проблем с общественным транспортом в отдаленных районах Бухарской области, ознакомления с состоянием оказываемых населению услуг в данной сфере.
На встречах с председателями махаллей «Богимусо», «Шароф Рашидов», «Барака» и «Окработ», а также активистами махаллей в указанных районах изучаются вопросы, связанные с налаживанием движения общественного транспорта, организацией новых автобусных маршрутов.
На встрече, исходя из предложений, озвученных представителями махалли, подробно изучается вопрос полного обеспечения территорий общественным транспортом.