Ҳиндистоннинг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири в.б. Илҳом Маҳкамов Ҳиндистоннинг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Маниш Прабхат билан учрашув ўтказди.
Учрашувда томонлар транспорт соҳасидаги ҳамкорлик алоқалари икки давлат муносабатларида муҳим аҳамиятга эга эканлигини қайд этиб ўтишди. Мулоқот давомида икки томонлама авиақатновларни қайта тиклаш масаласи муҳокама этилди. Шунингдек, мамлакатлар ўртасида транспорт коридорларини аниқлаш бўйича биргаликдаги саъйи - ҳаракатларнинг аҳамияти муҳим эканлиги таъкидланди.
Учрашув давомида шу билан бирга, транспорт соҳасидаги мавжуд инвестиция лойиҳалари ҳам муҳокама этилди. Томонлар аввалги эришилган келишувлар юзасидан транспорт соҳасидаги ҳамкорлик алоқаларини янада мустаҳкамлаш зарурлигини қайд этиб ўтишди.

Состоялась встреча с послом Индии в Узбекистане
И.о. Министра транспорта Республики Узбекистан Ильхомжон Махкамов провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Индии в Узбекистане Манишем Прабхатом.
В ходе встречи отмечено, что двустороннее взаимодействие в транспортной сфере имеет весомую роль в отношениях двух государств. Во время диалога рассмотрены вопросы скорейшего возобновления двусторонних рейсов, подчеркнута важность принятия совместных усилий по определению транспортного коридора между странами.
Дополнительно, стороны обсудили имеющиеся инвестиционные проекты транспортной отрасли. По итогам встречи, подтверждена приверженность к ранее достигнутым договоренностям и подчеркнута необходимость укрепления транспортных связей.