Инсон ресурсларини бошқариш ва ривожлантириш бўйича семинар-тренинг ўтказилди
Айни кунларда Президент ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги Корея халқаро ҳамкорлик агентлиги (KOICA) билан ҳамкорликда “Давлат хизматчиларининг салоҳиятини ошириш дастури” лойиҳасини амалга оширмоқда.
Мазкур лойиҳа доирасида бугун Транспорт вазирлиги, Автомобиль йўллари қўмитаси ва Корея давлат бошқаруви институти масъуллари иштирокида инсон ресурсларини бошқариш (HRM) моделини ишлаб чиқиш, бизнес жараёнлари реинжиниринги (BPR) таҳлилини ўтказиш, HRM ва BPR моделини синовдан ўтказиш, шунингдек, профессиографик таҳлил (job analysis) бўйича семинар-тренинг ўтказилди.
Эслатиб ўтамиз, “Давлат хизматчиларининг салоҳиятини ошириш дастури” номли Q-DEEP лойиҳаси Ўзбекистон ва Корея ҳамкорлигида ишлаб чиқилган бўлиб, мамлакатимизда давлат хизматини модернизация қилишга кўмаклашиш, кадрлар салоҳиятини бошқариш ва ривожлантириш (HRM) бўйича тавсиялар ишлаб чиқиш, пилот вазирликларда бизнес жараёнларининг реинжинирингини (BPR) ўтказишга йўналтирилган.

Проведен семинар-тренинг по управлению и развитию человеческих ресурсов
В настоящее время Агентство развития государственной службы при Президенте совместно с Корейским агентством международного сотрудничества (KOICA) реализует проект "Программа повышения потенциала государственных служащих."
В рамках данного проекта с участием представителей Министерства транспорта, Комитета по автомобильным дорогам и Корейского института государственного управления проведен семинар-тренинг по разработке модели управления человеческими ресурсами (HRM), проведению анализа реинжиниринга бизнес-процессов (BPR), апробации HRM и BPR-модели, а также профессиографическому анализу (job analysis).
Напомним, что проект Q-DEEP под названием "Программа повышения потенциала государственных служащих" разработан в сотрудничестве Узбекистана и Кореи и направлен на содействие модернизации государственной службы в нашей стране, разработку рекомендаций по управлению и развитию кадрового потенциала (HRM), проведение реинжиниринга бизнес-процессов (BPR) в пилотных министерствах.