Йўловчилар учун муҳим хабар!
Россия Федерациясининг “Smartavia” ва “I FLY” авиакомпаниялари томонидан Ўзбекистон Республикаси фуқаро авиацияси аэродромларига бир марталик парвозни амалга ошириш учун тақдим қилинган сўровномаларига “Ўзавиация” агентлиги томонидан рухсатномалар олдиндан расмийлаштирилган.
Бироқ, “Smartavia” авиакомпанияси томонидан 2022 йил 7 март кунига режалаштирилган Москва – Урганч – Москва йўналишидаги парвоз бажарилмаслиги юзасидан авиакомпания томонидан расмий маълумот берилди.
Шунингдек, “I FLY” авиакомпанияси эса 2022 йил 5 мартдан бошлаб, Ўзбекистон Республикасига бажарилиши кутилаётган ҳамда барча режалаштирилган йўналишларда ўз парвозларини номаълум муддатга тўхтатганлиги хақида расмий маълумотни Ўзбекистон авиация маъмуриятига тақдим этди.
Бекор бўлган авиақатновлар йўловчилари авиачипта пулларини қайтариш ёки чипталарини бошқа муддатга қайта бронлаш масалалари юзасидан ушбу чипталарни харид қилган авиакассаларга мурожаат этишлари тавсия этилади.
Шу ўринда йўловчилар ва авиакассалар мутасаддиларидан авиачипталарни сотиб олиш ёки сотишдан олдин "Ўзавиация" агентлиги веб-сайтининг бош саҳифасидаги “Ахборот жадвали” (https://uzcaa.uz/uz/table) бўлимида режалаштирилган чартер парвозларининг ҳолати билан танишиб чиқишни тавсия этамиз.

Важная информация для пассажиров!
На основании поступивших запросов от Российских авиакомпаний «Smartavia» и «I FLY», Агентством «Узавиация» своевременно были выданы разрешения на выполнение разовых полетов на аэродромы гражданской авиации Республики Узбекистан.
Однако, согласно официальной информации поступившей от Авиакомпании «Smartavia», запланированный рейс на 7 марта 2022 года по маршруту Москва - Ургенч – Москва был отменён.
Так же, авиакомпания "I FLY" предоставила официальную информацию в Авиационную администрацию Республики Узбекистана о том, что, начиная с 5 марта 2022 года приостанавливает все запланированные рейсы по всем направлениям в Республику Узбекистан на неопределенный срок.
Пассажирам отмененных рейсов, для решения вопросов связанных с возвратом денег или повторным бронированием билетов на другой период времени, рекомендуется обращаться в авиакассы, где были приобретены данные билеты.
В свою очередь рекомендуем пассажирам перед покупкой или кассирам перед продажей авиабилетов, на главной странице официального веб сайта Агентства «Узавиация» (https://uzcaa.uz/ru/table), в разделе «Информационное табло» ознакомится со статусом планируемого полета (рейса).