Журналист ва блогерлар жамоат транспортида автоматлаштирилган тўлов тизимининг қандай ишлаши билан танишди
08.01.2020 10655 Yangiliklar
Аввал хабар берганимиздек, бугунги кунда Тошкент шаҳар жамоат транспорти автобус ва метрополитен йўналишларида автоматлаштирилган тўлов тизимини босқичма-босқич жорий этиш ишлари олиб борилмоқда.
Айни дамда “Тошшаҳартрансхизмат” АЖ таркибидаги автобуслар электрон тўловларни қабул қилувчи мобил валидаторлар билан таъминланди ҳамда стационар валидаторларни автобус электрон тизимига интеграция қилиш бўйича ишлар олиб борилмоқда. Шунингдек, 3 январдан эътиборан махсус транспорт тўлов карталари сотувга чиқарилган бўлиб, ҳозирги кунга қадар 1000 дона карталар йўловчилар томонидан ҳарид қилиниб тўловларни амалга оширишда фойдаланилмоқда.
Бугун Ягона умумреспублика процессинг марказида оммавий ахборот воситалари вакиллари ва блогерлар учун жамоат транспортида автоматлаштирилган тўлов тизимини жорий этишнинг моҳияти, ундан кўзланган мақсад, келгусидаги режалар ва айни дамда тизимни амалиётга тадбиқ этиш бўйича олиб борилаётган ишлар юзасидан учрашув бўлиб ўтди. Учрашувда журналист ва блогерлар автоматлаштирилган тўлов тизими бўйича ўзларини қизиқтирган саволларга мутахассислардан жавоб олди.
Шу куни журналист ва блогерлар шаҳар автобусида автоматлаштирилган тўлов тизимининг ишлаш жараёнидан яқиндан танишиб, ягона транспорт карталаридан шахсан ўзлари фойдаланиб кўришди.

Журналисты и блогеры ознакомились с работой автоматизированной платежной системы на общественном транспорте
08.01.2020 10813 Yangiliklar
Как сообщалось ранее, сегодня в городе Ташкенте осуществляется поэтапное внедрение автоматизированной платежной системы на автобусах и метро. В настоящее время автобусы АО “Тошшахартрансхизмат” оснащены мобильными валидаторами для электронных платежей, и ведется работа по интеграции стационарных валидаторов в электронную систему автобусов. Кроме того, с 3 января в продаже появились специальные транспортные платежные карты, и на сегодняшний день уже 1000 таких карточек были приобретены и использованы пассажирами для осуществления платежей. Сегодня в Едином национальном процессинговом центре состоялась встреча с представителями средств массовой информации и блогерами о важности автоматизированных платежных систем для общественного транспорта, ее назначении, планах на будущее и текущей работе по внедрению этой системы. На встрече журналисты и блогеры получили ответы на свои вопросы об автоматизированных платежных системах от экспертов. В этот же день журналисты и блогеры смогли лично ознакомится с процессом автоматической оплаты в городском автобусе и использовать унифицированные транспортные карты.