Кема қурувчи корхоналар ва лойиҳа ташкилотлари диққатига
Транспорт вазирлигининг Кемаларнинг техник лойиҳа ҳужжатларини кўриб чиқиш ва техник хулоса олиш бўйича давлат хизматлари эндиликда Ягона интерактив давлат хизматлари портали орқали амалга ошириш йўлга қўйилди.
Кема қурувчи корхоналар ва лойиҳа ташкилотлари Ягона интерактив давлат хизматлари порталига ариза қолдириб 15 кун муддатда техник лойиҳа ҳужжатлари бўйича хулоса олишлари мумкин.
Энди қурувчи корхоналар ва лойиҳа ташкилотлари техник лойиҳа ҳужжатларини ортиқча оворагарчиликларсиз мазкур порталга электрон шаклда юклаб, белгиланган муддатда хулосаларни олиш имкониятига эга бўлишди.

Вниманию судостроительных предприятий и проектных организаций
Государственные услуги Министерства транспорта по рассмотрению технической проектной документации судов и получению технического заключения теперь налажены через Единый портал интерактивных государственных услуг.
Судостроительные предприятия и проектные организации могут получить заключение по технической проектной документации в 15-дневный срок, оставив заявку на Едином портале интерактивных государственных услуг.
Теперь строительные предприятия и проектные организации получили возможность без лишних хлопот загружать техническую проектную документацию на данный портал в электронном виде и получать заключения в установленные сроки.