Корея билан ҳамкорликда аэронавигация хизматлари ривожлантирилади
“Ўзаэронавигация” Маркази ДУК раҳбарияти ҳамда мутахассислари расмий ташриф билан Жанубий Кореянинг Сеул шаҳрига ташриф буюрди. Ишчи ташрифнинг биринчи кунида Корея аэропортлари ассоциацияси (КАC) бош директори жаноб Хён Юнг Юн билан учрашув бўлиб ўтди.
Мулоқот чоғида томонлар аэронавигацияни ривожлантиришнинг турли йўналишлари бўйича қўшма ҳамкорлик масалаларини муҳокама этишди. Ассоциация вакиллари ташкилот фаолиятининг асосий йўналишлари бўйича тақдимот ўтказишди.
“Ўзаэронавигация” Маркази ДУК ходимлари “NAVAID” лабораториясига ташриф буюриб, корхона фаолияти билан яқиндан танишди. Шунингдек, марказ жамоаси Гимпо аэропортидаги навигация ва жойлашув комплексларини кўздан кечирди.

Развитие аэронавигационных услуг совместно с Кореей
Руководство и специалисты ГУП Центра «Узаэронавигация» посетили официальным визитом южнокорейский город Сеул. В первый день рабочего визита состоялась встреча с генеральным директором Ассоциации аэропортов Кореи (KAC) господином Хён Юнгом Юнем.
В ходе диалога стороны обсудили вопросы совместного сотрудничества по различным направлениям развития аэронавигации. Представители ассоциации провели презентацию по основным направлениям деятельности организации.
Сотрудники ГУП Центр «Узаэронавигация» посетили лабораторию "NAVAID" и ознакомились с ее деятельностью. Команда центра также осмотрела навигационные и геолокационные комплексы в аэропорту Гимпо.