Коррупциянинг олдини олиш – муҳим масала
Транспорт вазирлиги тизимида коррупциянинг олдини олиш, ушбу иллатнинг сабаблари ва содир этилишига имкон берадиган шарт-шароитларни бартараф этиш, мазкур масалада ишчи ходимларнинг ҳуқуқий саводхонлигини ошириш мақсадида кенг қамровли ишлар амалга оширилмоқда.
Транспорт вазири ўринбосари Раҳмонбек Усмонов бошчилигида автомобиль ва дарё транспортини ривожлантириш департаменти ходимлари ўртасида хизмат интизоми ва қонунчиликни мустаҳкамлаш борасида ўтказилган учрашувда ҳам иш жараёнида коррупцион ҳолатларга йўл қўймаслик, коррупциянинг ҳар қандай кўринишларига қарши тоқатсиз муносабатни шакллантириш зарурлиги таъкидлаб ўтилди.
Учрушувда Коррупцияга қарши курашиш агентлиги вакиллари мамлакатимизда ушбу иллатнинг олдини олиш борасида амалга оширилаётган ислоҳотлар ва уларнинг аҳамиятига алоҳида тўхталиб ўтилди.

Противодействие коррупции – наше главное дело
В системе Министерства транспорта проводится комплексная работа по устранению коррупции, причин и условий, способствующих ее совершению, повышению правовой грамотности сотрудников.
На встрече, проведенной под руководством заместителя министра транспорта Рахмонбека Усманова с сотрудниками Департамента развития автомобильного и речного транспорта по вопросам укрепления служебной дисциплины и законодательства, также была отмечена необходимость недопущения коррупционных проявлений в процессе работы, формирования нетерпимого отношения к любым проявлениям коррупции.
На встрече представители Антикоррупционного агентства особо отметили проводимые в нашей стране реформы для предотвращения коррупции и их важность.