LOT Polish Airlines авиакомпанияси Варшавадан Тошкентга тўғридан тўғри қатновларни йўлга қўйди
Бугун, 21 март куни маҳаллий вақт билан соат 18:03 да “LOT Polish Airlines” авиакомпаниясининг биринчи самолёти Тошкент халқаро аэропортига келиб қўнди.
Варшава – Тошкент – Варшава йўналишида илк қатновни амалга оширган Boeing 787 Dreamliner ҳаво кемаси анъанага кўра тантанали равишда сув аркаси билан кутиб олинди.
Йўловчилар ва экипаж аъзоларини карнай-сурнай садолари остида Транспорт вазирлиги, Маданият ва туризм вазирлиги вакиллари, Польшанинг Ўзбекистондаги элчиси, “Uzbekistan airports” компанияси раҳбарияти гуллар билан қарши олди.
Авиакомпания июнь ойи ўрталарига қадар ушбу йўналишда ҳар 10 кунда бир марта чартер асосида парвозларни амалга оширади. Кейинги босқичда Варшава – Тошкент – Варшава йўналишида қатновлар мунтазам равишда бажарилиши режалаштирилган.

Авиакомпания LOT Polish Airlines связала Польшу и Узбекистан
21 марта в 18:03 по местному времени в международном аэропорту «Ташкент» приземлился самолет польской авиакомпании LOT Polish Airlines, открывший новый пассажирский маршрут: Варшава — Ташкент — Варшава. По традиции воздушное судно типа Boeing 787 Dreamliner торжественно встретили водной аркой.
Экипаж и пассажиров встретили цветами под звуки карная и сурная руководство Uzbekistan Airports, посол Польши в Узбекистане, представители Минтуризма и Министерства транспорта, а также руководство компании Flyin’up.
До середины июня рейсы будут регулярно выполняться на чартерной основе один раз в 10 дней. С переходом на зимнее расписание авиакомпания надеется перейти на регулярное авиасообщение по маршруту Варшава — Ташкент — Варшава.
LOT Polish Airlines — польская авиакомпания со штаб-квартирой в Варшаве. Авиаперевозчик является членом Star Alliance — старейшим из существующих, крупнейшим и наиболее представительным авиационным альянсом в мире.