LOT Polish airlines билан юк ва йўловчи ташувларида ҳамкорлик кенгайтирилади
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири Илҳом Маҳкамов Польшанинг "LOT Polish airlines" авиакомпанияси тижорат ишлари бўйича директори Михаил Фийол билан учрашди.
Учрашувда фуқаро авиацияси соҳасидаги ҳамкорлик алоқаларини кенгайтириш, икки давлат ўртасида ҳаво қатновларини йўлга қўйиш масалалари муҳокама этилди. Шунингдек, "LOT Polish airlines" компаниясининг юк ва йўловчилар ташиш борасидаги тажрибасини ўрганиш юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув давомида Транспорт вазири И.Маҳкамов Ўзбекистон фуқаро авиацияси соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, тармоқ корхоналарида трансформация жараёнларини самарали ташкил этиш бўйича олиб борилаётган ишлар тўғрисида батафсил маълумот берди.
Шунингдек, “Uzbekistan airways” АЖнинг қишги парвозлар жадвалига Варшава шаҳрига қатновларни амалга ошириш режаси ишлаб чиқилаётганлиги ва мазкур йўналишда "LOT Polish airlines" компанияси билан юк ва йўловчи ташувларида ҳамкорликни кенгайтириш юзасидан таклифлар илгари сурилди.
Ўз навбатида М.Фийол мазкур таклифни ижобий қабул қилиб, бугунги кунда "Uzbekistan airways" АЖ ва "LOT Polish airlines" компанияси ўртасидаги Code Share ва SPA келишувларига мувофиқ ҳамкорликни янада кенгайтириш йўналишида амалий ёрдам кўрсатишга тайёрлигини маълум қилди.
Учрашув давомида "LOT Polish airlines" компанияси Парвозларни бошқариш маркази фаолияти ва бу ерда фойдалнилаётган дастурлар билан яқиндан танишилди.

Будет расширено сотрудничество с LOT Polish airlines в грузовых и пассажирских перевозках
Министр транспорта Республики Узбекистан Ильхом Махкамов встретился с директором по коммерческим вопросам польской авиакомпании "LOT Polish airlines" Михаилом Фийолом.
На встрече были обсуждены вопросы расширения сотрудничества в сфере гражданской авиации, налаживания воздушного сообщения между двумя странами. Также состоялся обмен мнениями по изучению опыта компании "LOT Polish airlines" в сфере грузовых и пассажирских перевозок.
Во время встречи министр транспорта И.Махкамов дал подробную информацию о проводимых реформах в сфере гражданской авиации Узбекистана, работе по эффективной организации трансформационных процессов на предприятиях отрасли.
Также было отмечено, что АО ”Uzbekistan airways" разрабатывает план внедрения в зимнее расписание полетов рейсов в Варшаву, а также выдвинуты предложения по расширению сотрудничества с компанией "LOT Polish airlines" в области грузовых и пассажирских перевозок в данном направлении.
В свою очередь,М.Фийол положительно воспринял данное предложение и выразил готовность оказать практическую помощь в дальнейшем расширении сотрудничества в соответствии с соглашениями Code Share и SPA между АО "Uzbekistan airways" и компанией "LOT Polish airlines".
В ходе встречи компания "LOT Polish airlines" была ознакомлена с деятельностью Центра управления полетами и полезными программами.