Мангу ҳилпирайвер ватан байроғи
18 ноябрь — Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғи қабул қилинган кун ҳамда ушбу санага 33 йил тўлиши муносабати билан Транспорт вазирлигида “Миллат байроғи” шиори остида маънавий-маърифий тадбир ташкил этилди.
Мамлакат ва жамият тараққиёти ҳамда унинг барқарорлигида давлат рамзларининг алоҳида ўрни бор. Шу маънода, миллий байроғимиз давлат ва жамият ҳаёти, унинг жаҳон ҳамжамиятидаги ўрни ҳамда ролини кўрсатишда муҳим аҳамиятга эга бўлиб, ҳар биримиз учун ифтихор тимсоли ҳисобланади.
Ўзбекистон Республикаси Жамоат хавфсизлиги университети доценти, сиёсий фанлар бўйича фалсафа доктори Асрорбек Сатторов иштирокида бўлиб ўтган тадбирда Давлат байроғи миллатнинг бирлиги, мустақиллиги тимсоли сифатида ўша халқнинг орзу-истакларини, умидларини, келажакка бўлган ишончини ўзида ифода этиши таъкидлаб ўтилди.

Гордо развевайся, флаг Родины!
В связи с 18 ноября - днем принятия Государственного флага Республики Узбекистан и 33-летием этой даты в Министерстве транспорта организовано духовно-просветительское мероприятие под девизом "Флаг нации."
Символы государства занимают особое место в развитии и устойчивости страны и общества. В этом смысле наш национальный флаг имеет важное значение для жизни государства и общества, его места и роли в мировом сообществе и является символом гордости каждого из нас.
На мероприятии, прошедшем с участием доцента Университета общественной безопасности Республики Узбекистан, доктора философии по политическим наукам Асрорбека Сатторова, отмечалось, что Государственный флаг как символ единства и независимости нации выражает мечты, надежды и веру народа в будущее.