Миллий ташувчилар билан сайёр учрашувлар ўтказилмоқда
Транспорт вазирлиги томонидан Ўзбекистон халқаро автомобилда ташувчилар уюшмаси (AIRCUZ) билан ҳамкорликда жорий йилнинг 29-30 ноябрь кунлари Наманган ва Фарғона вилоятлари халқаро ташувчилари иштирокида сайёр учрашувлар ўтказилди.
Учрашувларда миллий ташувчиларимиз халқаро йўналишларда юк ташувларини амалга ошириш жараёнида юзага келаётган муаммоли масалалар ва вазиятлар атрофлича муҳокама этилди. Ҳамда уларнинг ечми юзасидан ташувчилар билан тўғридан-тўғри фикр алмашилди. Транспорт вазирлиги ҳамда AIRCUZ мутахассислари томонидан ҳуқуқий маслаҳатлар берилди.
Бу каби сайёр учрашувлар йил якунига қадар мамлакатимизнинг барча ҳудудларида ўтказилиши режалаштирилган.

Проводятся выездные встречи с национальными перевозчиками
Министерством транспорта совместно с Ассоциацией международных автомобильных перевозчиков Узбекистана (АСМАП) 29-30 ноября текущего года проведены выездные встречи с участием международных перевозчиков Наманганской и Ферганской областей.
На встречах подробно обсуждались проблемные вопросы и ситуации, возникающие в процессе осуществления международных грузоперевозок нашими национальными перевозчиками. Также состоялся прямой обмен мнениями с перевозчиками по поводу их решения. Специалисты Министерства транспорта и АСМАП дали юридические консультации.