МИЛЛИЙ ТАШУВЧИЛАР ДИҚҚАТИГА
Автомобиль транспортида халқаро юк ташувлари жараёнида миллий ташувчиларга қулай шароит яратиш мақсадида Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги Озарбайжон Ер усти транспорти агентлиги билан ҳамкорликда рухсатнома бланкаларини электрон айирбошлаш тизимини тест-синов тариқасида йўлга қўймоқда.
Шу мақсадда 200 дона электрон рухсатнома бланкалари ажратилиб, тақсимланмаган ҳолда миллий ташувчи корхоналарга уларнинг аризасига асосан берилиши бошланганини маълум қиламиз.
Тест-синов жараёнида ушбу электрон рухсатномалардан фойдаланиш бўйича техник кузатув ишлари олиб борилади. Мазкур электрон рухсатномалардан фойдаланиш жараёнида муаммолар юзага келган тақдирда Транспорт вазирлигига мурожаат этишингизни сўраймиз.

ВНИМАНИЮ НАЦИОНАЛЬНЫХ ПЕРЕВОЗЧИКОВ
В целях создания благоприятных условий для национальных перевозчиков в процессе международных грузоперевозок автомобильным транспортом Министерство транспорта Республики Узбекистан совместно с Агентством наземного транспорта Азербайджана в тестовом режиме внедряет систему электронного обмена бланками разрешений.
С этой целью сообщаем, что выделено 200 электронных бланков разрешений, которые начали выдаваться без распределения национальным предприятиям-перевозчикам на основании их заявлений.
В ходе тестового периода будет осуществляться техническое наблюдение за использованием этих электронных разрешений. В случае возникновения проблем при использовании данных электронных разрешений просим обращаться в Министерство транспорта.