Мисрнинг Ўзбекистондаги элчиси билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири в.б. Илҳомжон Маҳкамов Миср Араб Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Амира Фаҳмий билан учрашув ўтказди.
Учрашувда транспорт соҳасидаги кўп қиррали ҳамкорликнинг долзарб ва истиқболли масалалари муҳокама этилди. Хусусан, мамлакатларимиз ўртасида авиақатновларнинг амалга оширилишидаги ижобий натижалар алоҳида қайд этиб ўтилди. Covid-19 пандемияси билан боғлиқ вазият барқарорлашгач авиақатновлар сонини янада ошириш билан боғлиқ имкониятлар кўриб чиқилди.
Томонлар учрашувда, шунингдек, зиёрат туризмини ривожлантириш йўналишидаги имкониятлар ҳали тўлиқ ишга солинмаганини қайд этиб, айнан ушбу йўналишдаги ҳамкорлик алоқаларини янада фаоллаштиришга келишиб олдилар.

Состоялась встреча с Послом Египта в Узбекистане
И.о. Министра транспорта Республики Узбекистан Ильхомжон Махкамов провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Арабской Республики Египет в Узбекистане Амира Фахми.
На встрече стороны обсудили актуальные и перспективные вопросы многопланового сотрудничества в транспортной сфере. В частности, были отмечены положительные результаты полетов между нашими странами. Рассмотрены возможности дальнейшего увеличения количества рейсов после стабилизации ситуации с пандемией Covid-19.
В ходе встречи стороны также отметили, что возможности для развития паломнического туризма еще не полностью использованы, и договорились о дальнейшей активизации сотрудничества в этой сфере.