Наманган шаҳрида янги автобуслар йўловчиларга хизмат кўрсатишни бошлади
Вилоятда йўловчи ташиш фаолияти билан шуғулланувчи “Экспресс Долина” МЧЖ ҚКга тегишли 26 дона YUTONG русумли автобуслар 10 октябр санасидан йўналишларга чиқарилди.
Янги автобуслар Наманган шаҳрининг 1-сонли “Отчопар бош бекати - Тахтакўприк” ва 3-сонли “Юксалиш – Чорсу” йўналишларида ҳаракатланмоқда.
Шунингдек, тез кунларда  2-сонли “Отчопар бош бекати - Чорсу” йўналишида ҳам 12 дона янги автобусларда хизмат кўрсатилиши бошланади.
Ушбу йўналишларда қатновлар брутто-шартнома асосида амалга оширилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси  Президентининг “Жамоат  транспорти тизимини ислоҳ қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги  ПҚ-59 сон қарори ижроси доирасида вилоятларга янги замонавий автобуслар олиб келиниши давом этмоқда.

В Намангане новые автобусы начали обслуживать пассажиров
26 автобусов Yutong выпущены на маршруты с 10 октября, принадлежащих СП ООО “Экспресс Долина”, занимающиеся пассажирскими перевозками в регионе.
Новые автобусы курсируют по маршрутам № 1 “главная остановка Отчопар - Тахтакоприк” и № 3 “Юксалиш-Чорсу” города Наманган.
Также в ближайшие дни на маршруте № 2 “главная остановка Отчопар-Чорсу” начнут курсировать 12 новых автобусов.
Движение по этим маршрутам осуществляется по брутто-контракту.
В рамках исполнения указа Президента Республики Узбекистан "О мерах по реформированию системы общественного транспорта" УП-59, в регионы продолжают поступать современные автобусы.