"Ўзавиация" агентлиги 25 ёшда
Бугун, 2023 йилнинг 16 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Парвозлар хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекцияси (Дававианазорат) фуқаро авиациясида парвозлар хавфсизлиги устидан давлат назоратини амалга оширишга масъул бўлган мустақил орган сифатида ташкил этилганига 25 йил тўлди.
"Ўзавиация" агентлиги ИКАО стандартлари ва илғор жаҳон тажрибасига мувофиқ парвозлар хавфсизлигини таъминлаш устидан юклатилагн назорат вазифаларини тизимли равишда амалга оширмоқда.
Жорий йилда эришилган энг асосий ютуқлардан бири ИКАО аудити натижалари бўйича “Ўзавиация” агентлиги томонидан парвозлар хавфсизлиги таъминлаш бўйича кўрилаётган чора-тадбирларга ижобий баҳо берилгани бўлди.
Ушбу сана муносабати билан Транспорт вазирилиги жамоаси “Ўзавиация” агентлиги ходимларини чин қалбдан муборакбод этади. Фуқаро авиациясида парвозлар хавфсизлигини таъминлаш йўналишидаги ўта масъулиятли ва шарафли ишингизда зафарлар тилаб қоламиз.

Агентству "Узавиация" 25 лет
Сегодня, 16 июня 2023 года исполнилось 25 лет со дня образования Государственной инспекции по надзору за безопасностью полетов Республики Узбекистан (Госавианадзор) как независимого органа, ответственного за осуществление государственного надзора за безопасностью полетов в гражданской авиации.
Агентство "Узавиация" осуществляет возложенные на него задачи по надзору за обеспечением безопасности полетов в соответствии со стандартами ИКАО и передовым мировым опытом.
Одним из главных достижений текущего года стала положительная оценка мероприятий, осуществляемых Агентством “Узавиация” по обеспечению безопасности полетов, данная по результатам аудита ИКАО.
В связи с этой датой коллектив Министерства транспорта от всей души поздравляет сотрудников Агентства “Узавиация” и желает успехов в ответственной и почетной работе по обеспечению безопасности полетов в гражданской авиации.