“Ўзавиация” агентлиги инспекторлари Франция Миллий фуқаро авиацияси билим юрти сертификатларини олди
27.02.2023 6156 Yangiliklar
Жорий йилнинг 24 февраль куни “Ўзавиация” агентлиги директори Тоҳир Назаров Франциянинг Ўзбекистондаги элчиси Орелия Бушез хоним билан учрашди.
Учрашувда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил ноябрь ойида Францияга амалга оширган олий даражадаги ташрифи доирасида имзоланган “Фуқаро авиацияси соҳасида техник ҳамкорлик тўғрисидаги Келишув” ни амалга ошириш бўйича келгусидаги режалар муҳокама этилди.
Учрашув давомида иштирокчилар Франция Фуқаро авиацияси Бош Бошқармаси ҳамкорлигида Миллий фуқаро авиацияси билим юрти (ENAC) томонидан “Ўзавиация” агентлигида ўтказилган ўқув курсларининг якунинга бағишланган расмий Сертификатлар топшириш тадбирида иштирок этишди.
Франциянинг Ўзбекистондаги элчиси Орелия Бушез хоним “Ўзавиация” агентлиги ходимларини ўқув курсларда муваффақиятли иштироклари билан табриклади ва Франция Миллий фуқаро авиацияси билим юрти сертификатларини топширди.

Инспекторы Агентства "Узавиация" получили сертификаты Национальной школы гражданской авиации Франции
27.02.2023 6158 Yangiliklar
24 февраля текущего года директор Агентства “Узавиация” Тахир Назаров встретился с послом Франции в Узбекистане госпожой Орелией Бушез.
На встрече обсуждались вопросы по реализации “Соглашения о техническом сотрудничестве в области гражданской авиации”, подписанного в рамках визита на высшем уровне Президента Республики Узбекистан во Францию в ноябре 2022 года.
В ходе встречи сотрудники агентства приняли участие в официальном мероприятии по вручению сертификатов, посвященном завершению учебных курсов, проведенных Национальной школой гражданской авиации (ENAC) совместно с Главным управлением гражданской авиации Франции.
Посол Франции в Узбекистане госпожа Орелия Бушез поздравила сотрудников Агентства “Узавиация” с успешным участием в учебных курсах и вручила сертификаты Национальной школы гражданской авиации.