Ўзбекистон аэропортлари ва ҳаво ҳудудида ҳаво кемаларига хизмат кўрсатиш учун йиғим, тарифларни шакллантириш ва ундириш қоидалари тасдиқланди
22.06.2020 10176 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 13 августдаги ПФ–5781-сон “Ўзбекистон Республикасида туризм соҳасини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармонига мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги томонидан Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги, Монополияга қарши курашиш қўмитаси ҳамда Савдо-саноат палатаси билан келишилган ҳолда Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирининг “Ўзбекистон Республикасининг аэропотлари ва ҳаво ҳудудида ҳаво кемаларига хизмат кўрсатиш учун тариф ва йиғимларни шакллантириш қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида”ги буйруғи ишлаб чиқилди ва тасдиқланди.

Утверждены Правила формирования и взимания сборов, тарифов на обслуживание аэропортов и воздушных судов в воздушном пространстве Узбекистана
22.06.2020 10172 Yangiliklar
В соответствии с Указом  Президента Республики Узбекистан от 13 августа 2019 года № УП-5781 «О мерах по дальнейшему развитию сферы туризма в Республике Узбекистан» Министерством транспорта разработан и утвержден Приказ Министра транспорта Республики Узбекистан “Об утверждении Правил формирования и взимания сборов, тарифов за обслуживание воздушных судов в аэропортах и воздушном пространстве Республики Узбекистан” при согласовании с Министерством финансов Республики Узбекистан, Антимонопольным комитетом Республики Узбекистан, а также Торгово-промышленной палатой Республики Узбекистан.