"Ўзбекистон темир йўллари" АЖда тайинловлар
Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарорига мувофиқ Нарзуллайев Зуфар Ғиясович "Ўзбекистон темир йўллари"АЖ бошқаруви раиси вазифасини бажарувчи этиб тайинланди.
Зуфар Нарзуллаев 1996 йилдан Ўзбекистон темир йўл соҳасидаги таркибий бўлинмаларида турли раҳбарлик лавозимларида ишлаган. 2009 – 2016 йилларда темирйўл тизимида капитал қурилиш дирекциясига раҳбарлик қилган ва электрлаштирилган “Ангрен – Поп” темир йўли қурилишида фаоллик кўрсатган.
2016–2017 йилларда Жиззах вилояти ҳокимининг биринчи ўринбосари бўлган. 2017 йилдан буён “Ўзшаҳар қурилиш инвест” инжиниринг компанияси директори лавозимида ишлаб келаётган эди.
Зуфар Нарзуллайев 2014 йилда Фидокорона меҳнатлари учун (Ватан олдидаги хизматлари учун) ордени билан мукофотланган.
Шунингдек, Вазирлар Маҳкамасининг тегишли қарори билан Раҳметов Ҳикматилла Нарзуллайевич "Ўзбекистон темир йўллари" АЖ бошқаруви раисининг Биринчи ўринбосари этиб тайинланди.

Назначения в АО “Узбекистон темир йуллари”
Согласно соответствующему постановлению Кабинета Министров Нарзуллаев Зуфар Гиясович назначен исполняющим обязанности председателя правления АО “Узбекистон темир йуллари”.
Зуфар Нарзуллаев с 1996 года работал на различных руководящих должностях в структурных подразделениях железнодорожной отрасли Узбекистана. С 2009 по 2016 год возглавлял Дирекцию капитального строительства в сфере железнодорожного транспорта и принимал активное участие в строительстве и электрификации железной дороги Ангрен – Пап. В 2016-2017 годах был первым заместителем хокима Джизакской области. С 2017 года работал директором инжиниринговой компании “O‘zshahar qurilish invest”. В 2014 году награждён орденом “Fidokorona mehnatlari uchun” (“За заслуги перед Отечеством”).
Также соответствующим постановлением Кабинета Министров первым заместителем председателя правления АО "Узбекистон темир йуллари" назначен Рахметов Хикматилла Нарзуллаевич.