Ўзбекистон ва Исроил ўртасида ҳаво қатновини амалга оширишда авиакомпаниялар сони бўйича чекловлар бекор қилинди
07.09.2023 5318 Yangiliklar
6 - сентябрь куни Тел-Авив шаҳрида Ўзбекистон ва Исроил авиация маъмуриятлари томонидан “Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати ва Исроил Давлати Ҳукумати ўртасида тузилган ҳаво транспорти тўғрисида Битим”га ўзгартириш киритиш тўғрисидаги баённома имзоланди.
Исроил давлати транспорт ва йўл ҳаракати хавфсизлиги вазири Мири Регев ва Ўзбекистоннинг Исроилдаги фавқулодда ва мухтор элчиси Феруза Махмудова томонидан имзоланган ҳужжатда икки давлат ўртасида ҳаво қатновини амалга ошириш учун авиаташувчилар сони ва йўналишлари бўйича белгиланган чекловлар олиб ташланиши назарда тутилган.

Отменены ограничения на количество авиакомпаний при осуществлении авиаперевозок между Узбекистаном и Израилем
07.09.2023 5482 Yangiliklar
Сегодня в городе Тель -Авиве состоялась церемония подписания протокола между авиационными властями Республики Узбекистан и Государства Израиль о внесении изменений в «Соглашение между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Государства Израиль о воздушном сообщении» (Ташкент, 4 июля 1994 года).
Документ подписан министром транспорта и безопасности дорожного движения Государства Израиль Мири Регев и чрезвычайным и полномочным послом Узбекистана в Израиле Ферузой Махмудовой. Документом предусмотрено снятие ограничений на количество авиаперевозчиков и пунктов назначения для осуществления воздушных перевозок между двумя странами.