Ўзбекистон ва Қирғизистон автотранспортда юк ташувларини ривожлантиришнинг долзарб масалалари муҳокама этилди
14.09.2024 4892 Yangiliklar
Жорий йилнинг 12-13 сентябрь кунлари Андижон вилоятидаги “Дўстлик” – “Достук” чегара божхона постларида Ўзбекистон ва Қирғизистон давлат божхона, чегара хизматлари ҳамда транспорт вазирликлари вакилларидан иборат ишчи гуруҳларнинг учрашуви ўтказилди.
Учрашув доирасида икки томонлама юк ташувлари ҳамда Хитой – Қирғизистон – Ўзбекистон йўналиши орқали амалга оширилаётган юк ташувларини ривожлантириш, чегара божхона постлари орқали транспорт қатнови билан боғлиқ бўлган тирбандликларни олдини олиш каби масалалар муҳокама этилди.

Узбекистан и Кыргызстан обсудили актуальные вопросы развития грузоперевозок на автотранспорте
12-13 сентября текущего года на пограничных таможенных постах “Дустлик” – “Достук” Андижанской области состоялась встреча рабочих групп, состоящих из представителей государственных таможенных, пограничных служб и министерств транспорта Узбекистана и Кыргызстана.
В рамках встречи были обсуждены такие вопросы, как развитие двусторонних грузоперевозок, осуществляемых по маршруту Китай – Кыргызстан – Узбекистан, предотвращение пробок, связанных с транспортным движением через пограничные таможенные посты.