Олмалиқ автошоҳбекати фойдаланишга топширилди
Бугун реконструкциядан чиқарилиб, янгича қиёфа касб этган Олмалиқ шаҳар автошоҳбекатининг тантанали очилиш маросими ўтказилди.
Тадбирда транспорт вазирининг биринчи ўринбосари, шаҳар прокурори, вилоят транспорт бошқармаси мутасаддилари, нуронийлар ҳамда шаҳар фаоллари иштирок этди.
Тадбиркорлик субъектининг 4.5 млрд сўм маблағлари ҳисобига замонавий кўринишга келтирилган автошоҳбекатда аҳоли ва ҳайдовчилар учун барча шароитлар яратилган бўлиб, она бола хонаси, тиббиёт хонаси зарур жиҳозлар билан жиҳозланган.
Қайта реконструкциядан сўнг автошоҳбекатда кунлик 120-130 та енгил ва 18-20 та автобусга ҳамда 900-1000 нафар йўловчиларга сифатли хизмат кўрсатиш имконияти яратилди.

Сдана в эксплуатацию Алмалыкская автостанция
Сегодня состоялась торжественная церемония открытия реконструированного и обретшего новый облик Алмалыкской автостанции.
В мероприятии приняли участие первый заместитель министра транспорта, прокурор города, ответственные лица областного управления транспорта, представители старшего поколения и городской активист.
На автостанции, приведённом в современный вид за счет средств субъекта предпринимательства в размере 4,5 млрд сумов, созданы все условия для населения и водителей, оснащены материнская и детская комнаты, медицинская комната.
После реконструкции на автостанции появилась возможность ежедневно обслуживать 120-130 легковых и 18-20 автобусов, а также 900-1000 пассажиров.