Omicron штамми сабаб мамлакатимизда эҳтиёт чоралари кучайтирилмоқда
Республика махсус комиссиясининг қарори билан 2022 йил 15 январдан бошлаб, Ўзбекистонга кириш учун қуйидаги тартиб жорий қилинмоқда:
хорижий давлатлардан Ўзбекистон Республикасига ташриф буюрувчилар келишидан камида 48 соат олдин топширилган коронавирус инфекциясига ПЗР тест натижаси бўйича манфий кўрсаткичли маълумотга эга бўлиши;
коронавирус инфекциясига ПЗР тест натижаси бўйича манфий кўрсаткичга эга маълумотнома бўлмаганда, аэропорт, темир йўл вокзаллари ва чегара ўтказиш пунктларида ташкил этилган коронавирус инфекциясига экспресс тест топшириши шарт.

Карантинные меры снова усиливаются
Решением республиканской специальной комиссии с 15 января 2022 года вводится следующий порядок въезда в Узбекистан:
наличие информации с отрицательным показателем по результатам ПЦР-теста на коронавирусную инфекцию, сданного посетителями из иностранных государств не менее чем за 48 часов до прибытия в Республику Узбекистан;
при отсутствии справки с отрицательным показателем результата ПЦР-теста на коронавирусную инфекцию обязаны сдать экспресс-тест, организованном в аэропортах, на железнодорожных вокзалах и в пунктах пропуска через границу .