“Ўзаэронавигация” Маркази ташкил топганига 30 йил тўлди
1991 йилда ташкил этилган “Ўзаэронавигация” Маркази – ҳаводаги кенгликдан фойдаланиш ва ҳаводаги ҳаракатни бошқариш билан шуғулланади.
Марказнинг ташкил этилиши Ўзбекистон Республикаси фуқаро авиациясида янги давр бошланишига, Ўзбекистоннинг барча ҳудудларида ҳаводаги ҳаракатни бошқариш тизимини  ривожлантириш ва замонавийлаштиришни ягона, аниқ бир мақсадга қаратилган сиёсатини ўтказишга имкон яратди.
Ўзбекистон Республикаси Транспорт Вазирлиги таркибига кирувчи “Ўзаэронавигация” Маркази корхонаси хусусиятлари ҳаводаги ҳаракатга хизмат кўрсатиш ва парвозларни радиотехник таъминоти билан таъминлашдан иборат бўлиб ҳисобланади.
Транспорт вазирлиги жамоаси “Ўзаэронавигация” Марказининг 30 йиллик иш фаолияти билан корхонанинг барча ишчи-ходимларини муборакбод этади. Сизларнинг ўта масъулиятли ва шарафли касбингизда улкан ютуқлар, хонадонингизга доимий хотиржамлик ва сиҳат-саломатлик тилаб қоламиз.

30 лет исполнилось созданию Центра “Узаэронавигация”
Центр «Узаэронавигация» основан в 1991 году и занимается использованием воздушного пространства и управлением воздушного движения.
Создание центра ознаменовало начало новой эры в гражданской авиации Республики Узбекистан, реализацию единой целенаправленной политики развития и модернизации управления воздушным движением во всех регионах Узбекистана.
Особенностями Центра «Узаэронавигация», входящего в структуру Министерства транспорта Республики Узбекистан, является предоставление услуг воздушного движения и радиооборудования для полетов.
Коллектив Министерства транспорта поздравляет всех сотрудников Центра «Узаэронавигация» с 30-летней деятельностью работы. Желает вам больших успехов в вашей очень ответственной и почетной профессии, крепкого здоровья и постоянного спокойствия в каждом доме.