Ўзбекистон фуқароларини Россиядан олиб келиш учун навбатдаги автобуслар йўлга чиқди
Россия Федерациясидан Ўзбекистонга қайтиш истагида бўлган ҳамюртларимизни олиб келиш мақсадида Транспорт вазирлиги ҳузуридаги “Uzautotrans service” корхонаси томонидан жорий йилнинг 22 октябрь куни 3 та автобус Екатеринбург шаҳрига жўнаб кетди.
Режага мувофиқ автобуслар бугун кечга белгиланган манзилга етиб боради. Ташкил этилган махсус автобус қатнови орқали Екатеринбург, Челябинск, Тюмень шаҳарларидан жами 150 нафар фуқаролар Ўзбекистонга олиб келинади.
Ушбу махсус автобус қатновлари барча санитария қоидалари ва Қозоғистон ҳамда Россия Федерацияси томонидан қўйилган талабларга қатъий амал қилган ҳолда бажарилмоқда.

Очередная колонна автобусов отправилась в Российскую Федерацию для возвращения граждан Узбекистана на Родину
23.10.2020 9426 Yangiliklar
В целях возвращения граждан нашей страны, желающих вернуться в Узбекистан из Российской Федерации, 22 октября колонна из 3 автобусов предприятия “Uzautotrans service” Министерства транспорта отправилась в город Екатеринбург.
Согласно плану, автобусы прибудут сегодня вечером в пункт назначения. Специально организованные автобусные рейсы доставят всего 150 соотечественников из городов Екатеринбург, Челябинск, Тюмень.
Данные специальные рейсы выполняются в строгом соблюдении всех санитарных правил, а также карантинных норм, установленных на территории Республики Казахстан и Российской Федерации.