«Ўзбекистон ҳаво йўллари» МАК ЎММ “Ўқув-машғулот маркази” масъулияти чекланган жамиятга айлантирилди
27.11.2019 12430 Yangiliklar
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 27 ноябрдаги "Ўзбекистон Республикаси фуқаро авиациясини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги ПФ-5584-сонли Фармони, ҳамда Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2019 йил 19 ноябрдаги № 76К-ПО буйруғи билан «Ўзбекистон ҳаво йўллари» МАК ЎММ “Ўқув-машғулот маркази” масъулияти чекланган жамиятга айлантирилди.
Ўзбекистон Республикаси фуқаро авиацияси корхоналарининг ўқув муассасаларини аттестациядан ўтказиш қоидаларига ва 2019 йил 20 ноябрдаги "Ўқув-машғулот маркази" МЧЖнинг аризасига мувофиқ, "Ўзавиация" томонидан жорий йилнинг 20 ноябрь куни қайта расмийлаштирилди ва 1-У сонли Сертификати берилди.

Преобразование УТЦ НАК «Узбекистон хаво йуллари» в Общество с ограниченной «O‘quv-mashgulot markazi»
27.11.2019 12633 Yangiliklar
Во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан №УП-5584 от 27.11.2018г. «О мерах по кардинальному совершенствованию гражданской авиации Республики Узбекистан» и приказа Агентства управления государственными активами Республики Узбекистан № 76К-ПО от 19.11.2019г. УТЦ НАК «Узбекистон хаво йуллари» преобразован в Общество с ограниченной ответственностью (ООО) «O‘quv-mashgulot markazi».
Согласно Правил по сертификации учебных заведений авиапредприятий гражданской авиации Республики Узбекистан и на основании заявки ООО «O‘quv-mashgulot markazi», Агентством «Узавиация» 20.11.2019г. переоформлен и выдан Сертификат №1-У.