Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги расмий ахбороти
Айрим ижтимоий тармоқларда Украинадан эвакуация қилинаётган Ўзбекистон фуқароларини мамлакатимизга олиб келиш учун ташкил этилаётган махсус авиарейслар учун чипталар сотилаётганлиги тўғрисида ёлғон маълумотлар тарқатилмоқда.
Фуқаролардан шу каби хабарларга ишонмасликларини, махсус авиарейслар Ўзбекистон Республикаси ҳукумати томонидан бепул ташкил этилаётганлигини маълум қиламиз.
Ҳозирда Польшанинг Катовице шаҳридан "Uzbekistan Airways" АЖ томонидан бажарилаётган махсус авиақатновлар орқали Ўзбекистонга олиб келинаётган фуқаролардан авиачипта учун ҳеч қандай тўлов ундирилмайди.
Эслатиб ўтамиз, Украинадаги Ўзбекистон фуқароларини эвакуация қилиш ҳамда махсус авиарейслар орқали мамлакатимизга жўнатиш ишлари Ташқи ишлар вазирлиги томонидан мувофиқлаштирилмоқда.

Официальная информация Министерства Tранспорта Республики Узбекистан
В некоторых социальных сетях распространяется ложная информация о продаже билетов на специальные авиарейсы, организуемые для доставки в нашу страну эвакуируемых из Украины граждан Узбекистана.
Просим граждан не доверять подобным сообщениям, а специальные авиарейсы организуются Правительством Республики Узбекистан бесплатно.
В настоящее время с граждан, прибывающих в Узбекистан на специальных авиарейсах, выполняемых АО "Uzbekistan Airways" из польского города Катовице, плата за авиабилет не взимается.
Напомним, что эвакуация граждан Узбекистана из Украины и отправка их в нашу страну специальными авиарейсами координируется Министерством иностранных дел.