Ўзбекистон Транспорт вазири ва Қозоғистон Индустрия ва инфратузилмаларни ривожлантириш вазири ўртасида телефон орқали мулоқот
26.02.2021 8263 Yangiliklar
Бугун, 26 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазири – “Uzbekistan airways”  АЖ бошқарув раиси Илхом Маҳкамов Қозоғистон Республикаси Индустрия ва инфратузилмаларни ривожлантриш вазири Бейбут Атамқулов билан телефон орқали мулоқот ўтказди.
Суҳбат давомида транспорт соҳасидаги икки томонлама ҳамкорликни ривожлантириш истиқболари муҳокама қилинди. Хусусан, эпидемиологик вазиятдан келиб чиқиб, Ўзбекистон ва Қозоғистон ўртасида йўловчи автобуслари қатновларини тезроқ тиклаш муҳимлиги қайд этилди.
Шунингдек, икки мамлакат ўртасида мунтазам авиапарвозлар сонини ошириш, янги қатнов йўналишларини очиш масалалари муҳокама этилди.
Телефон орқали мулоқотда транспорт соҳасида Ўзбекистон-Қозоғистон ҳамкорлигининг бошқа масалалари ҳам муҳокама қилинди.

Телефонный разговор между Министром транспорта Узбекистана и Министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
26.02.2021 8272 Yangiliklar
26 февраля 2021 года Министр транспорта Республики Узбекистан - председатель правления АО "Uzbekistan airways" Ильхом Махкамов провел телефонный разговор с министром индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстана Бейбутом Атамкуловым.
В ходе беседы были обсуждены перспективы развития двустороннего сотрудничества в области транспорта. Отмечена важность скорейшего возобновления пассажирских автобусных маршрутов между Узбекистаном и Казахстаном исходя из эпидемиологической обстановки.
Также были обсуждены вопросы увеличения количества регулярных авиаперелетов между двумя странами, открытия новых маршрутов перевозок.
В ходе телефонного разговора были обсуждены и другие вопросы узбекско-казахстанского сотрудничества в области транспорта.