Ўзбекистон ва Тожикистон транспорт соҳасидаги ҳамкорликни кенгайтиради
Ўзбекистон Транспорт вазири биринчи ўринбосари Илҳом Маҳкамовнинг Тожикистон транспорт вазири Азим Иброҳим билан Душанбеда учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда икки қардош мамлакат ўртасида юк ва йўловчи ташувлари узлуксизлигини таъминлаш, хусусан, давлатлар ўртасида юк ташувлари ҳажмини ошириш, темир йўл соҳасидаги ҳамкорлик ҳамда янги автотранспорт йўналишларини очиш масалалари муҳокама қилинди.
Тожикистон Республикаси Транспорт вазири Азим Иброҳим сўнгги ойларда дунёда кузатилаётган коронавирус пандемияси билан боғлиқ вазият автотранспорт қатнови ҳар бир давлатнинг ижтимоий-иқтисодий ривожланишида муҳим аҳамиятга эга эканлигини кўрсатди. "Айнан шунинг учун ҳам ушбу йўналишдаги ҳамкорликни янада кенгайтиришимиз лозим", - дея таъкидлади.

Узбекистан и Таджикистан расширяют сотрудничество в сфере транспорта
В городе Душанбе состоялась встреча первого заместителя Министра транспорта Республики Узбекистан Илхома Махкамова с Министром транспорта Таджикистана Азимом Иброхимом.
Во время встречи обсуждены вопросы обеспечения бесперебойности грузовых и пассажирских перевозок между двумя братскими странами, в частности, увеличение объема грузоперевозок, сотрудничества в сфере железнодорожного транспорта, а также открытие новых автотранспортных сообщений.
Министр транспорта Таджикистана Азим Иброхим отметил, что обстановка последних месяцев, связанная с пандемией коронавируса показала важность автотранспортных сообщений в социально-экономическом развитии стран. «Именно поэтому необходимо дальнейшее расширение сотрудничества в этом направлении».