Ўзбекистон ва Венгрия авиация маъмуриятлари ўртасида музокаралар бўлиб ўтди
Тошкент шаҳрида бўлиб ўтаётган Туркий давлатлар ташкилоти Транспорт вазирлари йиғилиши доирасида Ўзбекистон ва Венгрия авиация маъмуриятлари ўртасида музокаралар ташкил этилди.
Музокаралар чоғида икки давлат ўртасида мунтазам ҳаво қатновини йўлга қўйиш, тайинланган авиакомпанияларга парвозларни амалга ошириш учун тегишли ҳуқуқларни бериш ҳамда Ҳаво қатнови тўғрисида икки томонлама ҳукуматлараро битим лойиҳасининг якуний матнини келишиш масалалари муҳокама қилинди.
Музокаралар якунига кўра тегишли Баённома имзоланди ва Битим лойиҳасининг якуний матни келишилди. Томонлар мазкур Битим имзоланишини тезлаштириш бўйича тегишли ишларни амалга оширишга келишиб олдилар.

Состоялись переговоры между авиационными администрациями Узбекистана и Венгрии
В рамках проходящего в Ташкенте Совещания министров транспорта Организации тюркских государств были организованы переговоры между авиационными администрациями Узбекистана и Венгрии.
В ходе переговоров были обсуждены вопросы налаживания регулярного авиасообщения между двумя государствами, предоставления соответствующих прав на осуществление рейсов назначенным авиакомпаниям, а также согласования окончательного текста проекта двустороннего межправительственного соглашения о воздушном сообщении.
По итогам переговоров подписан соответствующий Протокол и согласован окончательный текст проекта Соглашения. Стороны договорились провести соответствующую работу по ускорению подписания данного Соглашения.